Już niebawem na olkuskim rynku powstanie lodowisko. Otwarcie obiektu zaplanowano na początek grudnia, ale prace związane z jego montażem rozpoczną się w połowie listopada. Zima na rynku zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

- Mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszali propozycję, aby w Olkuszu powstało lodowisko, dlatego już w ubiegłym sezonie rozeznaliśmy różne możliwości techniczne. Naszą odpowiedzią na prośbę mieszkańców będzie nowoczesny obiekt w sercu miasta. Na olkuskim rynku będzie można jeździć na łyżwach od pierwszych dni grudnia. Mam wielką nadzieję, że wielbiciele sportów zimowych będą chętnie korzystać z obiektu i serce miasta - rynek - przez całą zimę będzie tętnił życiem – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Lodowisko sezonowe o wymiarach 18 na 29 metrów powstanie na płycie rynku po stronie zachodniej. Całość będzie przykryta specjalnym zadaszeniem, a po bokach zostaną zamontowane przeszklone bandy. Świąteczną atmosferę zapewni iluminacja świetlna i choinka.

Przy lodowisku zostanie umieszczona kasa oraz wypożyczalnia łyżew. Od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do godz. 14:00 olkuska młodzież i dzieci będą mogły korzystać z lodowiska bezpłatnie, w ramach zajęć lekcyjnych. W pozostałym czasie będą obowiązywały bilety normalne (9zł), ulgowe (7 i 5 zł) i rodzinne (18 zł rodzice i dwójka dzieci), a także karnety do wykorzystania przez cały sezon na 10 i 20 wejść.

Montaż lodowiska rozpocznie się już 15 listopada. Podczas prac montażowych należy się spodziewać utrudnień w ruchu w obrębie rynku.

Informacja o dniu i godzinie otwarcia zostanie przekazana mieszkańcom na naszej stronie internetowej www.olkusz.eu, na Facebooku i w lokalnych mediach. Już teraz zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy!