Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Z inicjatywy Komitetu Społecznego „Razem”, działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Olkuszu, w dniach 2 i 5 grudnia b.r. została przeprowadzona zbiórka środków czystości.

Wolontariusze z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych – I L.O., IV L.O. oraz Zespołu Szkół nr 4 dyżurowali w tych dniach w godzinach od 10.00 do 18.00 w  dyskontach Biedronki na terenie Olkusza.

Zainteresowanie i ofiarność kupujących podobnie, jak w przypadku Świątecznej Zbiórki Żywności były bardzo duże. Klienci chętnie wrzucali do swoich koszy o jeden czy dwa produkty więcej. Informowani przy wejściu o zbiórce, wracali do nas, by ofiarować produkty na rzecz potrzebujących. To niezwykle budujące, że tak wielu z nas czuje potrzebę podzielenia się tym, co ma. I ta chęć dzielenia się płynie naprawdę z prosto z serca – wyjaśnia  Paulina wolontariuszka  biorąca udział w akcji.

Z pozyskanych podczas zbiórki produktów, udało się przygotować 111 paczek, które już są przekazywane podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu.

Jak podkreśla koordynator zbiórki  Renata Wcisło – Lekston, to jak dotąd najbardziej owocna, jeśli chodzi o ilość ofiarowanych produktów akcja. Nie udało by się to, gdyby nie pomoc wolontariuszy, którym jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni – dodaje.

Zarówno darczyńcom, wolontariuszom, jak i organizatorom oraz dyskontom Biedronka na terenie, których odbyła się zbiórka, składamy gorące podziękowania. Niech dobro powróci do tych, którzy potrafią się nim dzielić!