Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Dnia 12  maja 2017 r. po raz kolejny w olkuskiej Bibliotece zorganizowana została, w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - NOC W BIBLIOTECE, tym razem pod hasłem „Czary, magia i fizyka na wesoło – z książką na tropie nauki”.

W imprezie mającej charakter zamknięty i przeznaczonej dla najbardziej aktywnych czytelników olkuskiej Biblioteki,  wzięło udział 30 dzieci w wieku od 8 do 10 lat.

Zajęcia  poprzedzone były warsztatami naukowymi prowadzonymi przez Laboratorium Pana Korka pt. Konstrukcja i testowanie rakiet z butelek PET oraz Budujemy poduszkowce. Uczestnicy warsztatów m.in. budowali i testowali wykonane przez siebie rakiety z butelek PET, brali udział w pasjonujących eksperymentach z siłą tarcia, konstruowali poduszkowce z płyt CD oraz mieli niepowtarzalną okazję odbycia  przejażdżki na poduszkowcu z ogromnej płyty CD.

Uczestnicy NOCY W BIBLIOTECE wzięli również udział w integracyjnych grach i zabawach połączonych z głośnym czytaniem utworów z klasyki literatury dziecięcej. 

Pięć „czarodziejskich” drużyn miało do wykonania wiele ciekawych zadań. Rysowanie portretów czarownic, ułożenie magicznych zaklęć, odgadywanie zaczarowanych zagadek, zjedzenie pierniczka z chatki Baby – Jagi, wyścig w siedmiomilowych butach– to tylko niektóre z nich.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę.