Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

9 czerwca 2017 r. o godzinie 18.00 w olkuskim Centrum Kultury odbyła się gala nagrody „Trojak Olkuski” dla przedsiębiorców. Statuetki w drugiej edycji przyznał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Kapituła konkursu postanowiła odznaczyć trzy przedsiębiorstwa: nagrodę Trojak Olkuski 2016 otrzymała firma MTD Mariusz i Łukasz Dziura Spółka Jawna, w kategorii mikroprzedsiębiorca nagrodę otrzymało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta, a specjalnym wyróżnieniem – Srebrnym Trojakiem Olkuskim 2016 – uhonorowano Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DUHEN Henryk Duraj. Dwie ostatnie firmy w tym roku świętują ćwierćwiecze działalności.

Trojak Olkuski 2016

Nagroda Trojak Olkuski została ustanowiona w celu promowania najlepszych przedsiębiorców działających na terenie Gminy Olkusz oraz inspirowania ich rozwoju, promowania postaw proinwestycyjnych i tworzenia przyjaznego klimatu zarówno dla miejscowych przedsiębiorców, jak i inwestorów zewnętrznych. Kandydatów, mających działalność zarejestrowaną na terenie Gminy Olkusz, zgłaszać mogły organizacje, instytucje i członkowie Kapituły oraz właściciele i pracownicy firm.

W drugiej edycji nagrodzone zostały: firma MTD Mariusz i Łukasz Dziura Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DUHEN Henryk Duraj. Gratulacje właścicielom składał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Zwycięzcy mieli również okazję do krótkiej prezentacji swoich osiągnięć.

Trojak Olkuski 2016

- Chciałbym, abyśmy potrafili doceniać lokalnie tych, którzy dają miejsca pracy i pomagają w rozwoju Gminy Olkusz. Na naszym terenie prężnie działa kilka tysięcy podmiotów gospodarczych. Wśród nich są firmy, których działalność jest wzorem przedsiębiorczości. Bardzo dobrze wiem, jak wiele pracy Państwo wkładają, aby odnieść sukces. Przy dzisiejszej okazji chciałbym powiedzieć wszystkim Państwu: gratuluję i dziękuję – mówił w okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Roman Piaśnik.

 

Trojak Olkuski 2016

Nagrodę Trojak Olkuski 2016 w kategorii ogólnej odebrał właściciel firmy MTD Mariusz Dziura. Kapituła nagrody uzasadniła ten wybór następująco:

MTD Transport i Spedycja Dziura jest firmą transportową istniejącą od 1991 roku. Od ponad 20 lat, dzięki ciągłym inwestycjom, podnosi jakość świadczonych usług, szczególnie dbając o to, co najważniejsze: profesjonalne podejście do klienta, które możliwe jest dzięki zaangażowaniu doświadczonego i profesjonalnego zespołu. Firma dokłada wszelkich starań, by powierzony ładunek docierał bezpiecznie i na czas do miejsca swojego przeznaczenia.

Wieloletnie doświadczenie w branży transportowej pozwala firmie MTD Transport i Spedycja Dziura z powodzeniem realizować usługi w najwyższych standardach międzynarodowych.

 

Trojak Olkuski 2016

Nagrodę Trojak Olkuski 2016 w kategorii mikroprzedsiębiorca odebrał założyciel Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta. Kapituła nagrody uzasadniła ten wybór następująco:

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Powstało z potrzeby chwili oraz chęci niesienia pomocy tym ludziom, którzy zostali dotknięci największym bólem – stratą bliskiej osoby. Dzięki zorientowaniu przedsiębiorstwa na realizację idei „pomocy ludziom w potrzebie”, zakład pozwala rodzinie pogrążonej w żałobie zapomnieć o sprawach przyziemnych, w pełni wyręczając ją w urzędowych formalnościach.

25 lat istnienia Przedsiębiorstwa podsumować możemy maksymą „pomoc drugiemu człowiekowi w nieszczęściu jest celem najważniejszym i najwyższym”.

 

Trojak Olkuski 2016

Wyróżnienie Srebrny Trojak Olkuski 2016 odebrał właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego DUHEN Henryk Duraj. W laudacji przedstawione zostały szczegóły tego wyboru:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DUHEN Henryk Duraj specjalizuje się w produkcji konstrukcji metalowych oraz specjalistycznych robotach budowlanych. Jest to profesjonalna firma, zajmująca się nie tylko wytwarzaniem złożonych konstrukcji stalowych, ale również ich montażem. Efekty pracy Przedsiębiorstwa DUHEN dostrzec można na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. DUHEN wykonuje wszystkie prace – począwszy od produkcji, aż do montażu konstrukcji na obiektach.

Kompleksowa obsługa kontrahentów i zaangażowanie w utrzymanie wysokiej i stabilnej pozycji rynkowej, między innymi dzięki współpracy z największymi spółkami zajmującymi się budową infrastruktury, powodują, że firma DUHEN z powodzeniem funkcjonuje na rynku już od 25 lat.

 

 

W drugiej części gali specjalne podziękowania z rąk burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Beaty Soboń otrzymali sponsorzy Święta Srebra – Dni Olkusza 2017.

 

Trojak Olkuski 2016

 

Drugą galę nagrody Trojak Olkuski zakończył koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Olkuszu w składzie Klara Liszka – fortepian, Oliwia Bryzik – gitara, Sonia Polak – skrzypce, Maria Kotulska – fortepian, Oskar Świerczek – akordeon, Blanka Ból – wiolonczela, Maria Rutkowska – flet, Antonina i Maria Mittmann – duet fortepianowy, Maria Arkusz - akompaniament. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik serdecznie dziękuje zaangażowanym w organizację pierwszej edycji nagrody Trojak Olkuski: kapitule konkursu, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu, przedsiębiorstwom oraz organizacjom zgłaszającym kandydatury do konkursu, sponsorom oraz pracownikom UMiG Olkusz.

 

Trojak Olkuski 2016

O statuetce:

 

Statuetki Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Trojak Olkuski oraz Srebrny Trojak Olkuski zostały zaprojektowane i wykonane przez cenioną w lokalnym środowisku artystkę Wiolettę Sarotę-Stach. Autorska wizja została zrealizowana przy użyciu techniki mieszanej, a każda ze statuetek powstała z wykorzystaniem ceramiki, szkła, metalu oraz marmuru. Statuetki symboliką nawiązują do tematyki biznesu i przedsiębiorczości, ale również zostały w nich zawarte nasze lokalne akcenty. Kształt nagrody nawiązuje do grafu kołowego, na który składają się szklone części. Całość przypomina skarbonkę z monetą będącą repliką trojaka olkuskiego, monety bitej w królewskiej mennicy za czasów świetności Olkusza. Marmurowa podstawa oraz metalowy trzon symbolizują solidne podstawy, konieczne w każdej, dobrze prosperującej firmie.

 

Trojak Olkuski 2016

Trojak Olkuski 2016

Trojak Olkuski 2016