Wawel Cup zbliża się wielkimi krokami!

W dniach 05.07-09.07.2017 na terenie i w okolicach naszej gminy odbędą się trzydzieste szóste międzynarodowe zawody w biegu na orientację - Wawel Cup.  Współorganizowana przez nas impreza to najstarsze i największe zawody w biegu na orientacje w całej Polsce. Spodziewana frekwencja wynosi ponad 700 osób! Do dzisiaj potwierdzenie obecności otrzymaliśmy od zawodników z 20 państw: Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Nowej Kaledonii, Polski, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii. Wawel Cup to doskonała okazja, aby pokazać całemu światu walory turystyczne gminy Olkusz.

I etap rozegrany zostanie w okolicach zamku w Rabsztynie, drugi i trzeci w interesującym terenie nieopodal olkuskiej sztolni, IV etap w wymagającym terenie w Jaroszowcu, zaś ostatni bieg i zakończenie całej imprezy na Pustynii Błędowskiej oraz Czubatce. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasy o różnej długości i zróżnicowanym poziomie trudności. Bieg na orientację to sport dla każdego. Wystartują zarówno profesjonaliści z kategorii M21, początkujący z kategorii otwartych, dzieci, a nawet… zawodniczka, która w tym roku obchodzi 90. urodziny – pani Helena Zielczyńska. Organizatorzy, co roku starają się dbać o każdego biegacza oraz podnosić poziom organizacyjny imprezy.

To będą wyjątkowe zawody! Do zobaczenia już wkrótce!

film - https://www.youtube.com/watch?v=-Q4Zt9sX8mQ&feature=em-upload_owner