5 lipca 2017 roku w Rabsztynie rozpoczęły się pięciodniowe Międzynarodowe Zawody w Biegu na Orientację, które zakończą się 9 lipca na Pustyni Błędowskiej. W przedsięwzięciu biorą udział osoby z 20 państw: Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Nowej Kaledonii, Polski, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii.

WawelCup

Na zawodników czeka różnorodna trasa biegu prowadząca przez Rabsztyn, Olkusz, Jaroszowiec oraz Klucze. Została ona wyznaczona pośród najpiękniejszych krajobrazowych miejsc Jury, są to zarówno tereny leśne, skałki, doliny, polany  jak i tereny Pustyni Błędowskiej, Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

WawelCup

Na mapie pierwszego etapu biegu szukać możemy w okolicach zamku w Rabsztynie, drugi i trzeci odbywa się w interesującym terenie nieopodal olkuskiej sztolni, czwarty etap w wymagającym terenie w Jaroszowcu, zaś ostatni bieg i zakończenie całej imprezy na Pustynii Błędowskiej oraz Czubatce. Zawodnicy mają do pokonania trasy o różnej długości i zróżnicowanym poziomie trudności. Bieg na orientację to sport dla każdego. Startują w nim zarówno profesjonaliści z kategorii M21, początkujący z kategorii otwartych, dzieci, a nawet… zawodniczka, która w tym roku obchodzi 90. urodziny – pani Helena Zielczyńska.

WawelCup

Zachęcamy do dalszego kibicowania. Więcej informacji: http://wawelcup.pl