Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Pierwsza edycji biegu ulicami Olkusza spotkała się z dużym zainteresowaniem, a przez długi czas jeszcze zgodnie mówiono o dużym sukcesie organizacyjnym. Wszystkich biegaczy ucieszy zatem wiadomość, że już 16 września będą mogli ponownie spróbować swoich sił w Srebrnej Dziesiątce. Nowa 10-kilometrowa trasa oraz zwiększony limit uczestników z pewnością zachęcą tych, którzy w ubiegłym roku nie zdecydowali się na start lub nie zdążyli z zapisami. Imprezie ponownie towarzyszyć będzie moc atrakcji, w tym kolejny Zlot Food Trucków na rynku w Olkuszu.

- Ta fantastyczna inicjatywa po raz drugi będzie realizowana w Olkuszu. Duże gratulacje należą się organizatorom – za rozmach drugiej edycji, ale także za sukces pierwszego biegu. Jest to świetna promocja sportu, ale nie tylko, bowiem zawodnicy mierzą się ze sobą w miejskich zakamarkach, także Srebrna Dziesiątka pięknie promuje również nasze miasto – mówi burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Coraz większa popularność biegów ulicznych bardzo szybko została dostrzeżona przez Klub Biegacza „Olkuszbiega”, który rok temu podjął się organizacji pierwszej imprezy tego typu w Olkuszu. Już wtedy wsparcie organizacyjne zapewnili Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury i KS Olkusz. Nie inaczej jest w tym roku. Zdobyte doświadczenia, doskonałe recenzje I Biegu Ulicznego Srebrna Dziesiątka oraz znaczne wsparcie sponsorów i współorganizatorów sprawiają, że w trzecią sobotę września amatorzy biegania mogą liczyć na jeszcze większą liczbę atrakcji.

- Do wspólnego biegania zapraszamy całe rodziny. Dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansach od 50 m do 1 km. Do Biegu Pokoleń zaprosimy seniorów z wnukami. Rozgrzewką przed biegiem głównym będzie Bieg Firm, w której będą mogli zaprezentować się nasi sponsorzy, ale także olkuscy samorządowcy, których pragniemy zaprosić do rywalizacji – zdradzają kulisy przygotowań organizatorzy – Joanna Szczepanek i Krzysztof Mucha.

Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania 10 kilometrów. Dla tych, którzy są początkującymi biegaczami i taki dystans może być zbyt trudny, organizatorzy zaplanowali bieg rekreacyjny na  5-kilometrowej trasie.

Bieg tradycyjnie jest także okazją do pomocy. Podobnie jak rok temu, w czasie imprezy prowadzona będzie zbiórka oraz kiermasz na rzecz Natalii Mączki – dziewczynki, u której zdiagnozowano niestabilność w odcinku szyjnym kręgosłupa C1-C2, zespół niewydolności tętnicy kręgowo-podstawnej, co powoduje zaburzenia krążenia mózgowego prawdopodobnie na skutek urazu okołoporodowego.

Oprócz biegu głównego organizatorzy zaplanowali także biegi towarzyszące rozgrywane dla upamiętnienia postaci Kazimierza Chechelskiego.

 

Zapisy: http://www.pomiar-czasu.pl/zapisz.php?nr=z170916