Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Uczniowie z gminy Olkusz rozpoczęli uroczyście nowy rok szkolny. Podobnie jak w całym kraju, w olkuskich szkołach zostały zorganizowane uroczyste akademie. W tym roku gospodarzem miejsko-gminnej inauguracji roku szkolnego 2017/2018 była Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olkuszu. Przy okazji tej uroczystości został oficjalnie otwarty nowoczesny kompleks boisk sportowych.

Nowy rok szkolny

 

Jak to bywa od pokoleń, dla jednych powrót do szkoły jest powodem do radości ze spotkań z przyjaciółmi i nowych wyzwań, a dla innych oznacza koniec wakacyjnej laby. Dla pierwszoklasistów z kolei wiąże się z koniecznością stawienia czoła nowym obowiązkom. Ten rok szkolny dla wszystkich oznacza zmiany związane z reformą oświaty, do których przygotowywano się od wielu miesięcy.

Nowy rok szkolny

- Również dla nas – władz miasta, urzędników i dyrektorów będzie to rok w pewnym sensie trudny, ponieważ musieliśmy dokonać wielu zmian organizacyjnych związanych z reformą szkolnictwa. Dołożyliśmy wszelkich starań, abyście mogli uczyć się w bardzo dobrych warunkach. Przy okazji dzisiejszej uroczystości pragnę przywołać słowa Stanisława Konarskiego, wielkiego prekursora oświaty: „Nauka może być przyjemnością, gdy połączymy ją z zabawą i ciekawością”. Życzę zatem, aby te słowa spełniły się wszystkim. Dyrekcji i gronu pedagogicznemu życzę wytrwałości i przyjemności z przekazywanej wychowankom wiedzy. Rodzicom – jak najmniej zmartwień i kłopotów. A Wam, drodzy uczniowie, samych sukcesów – te słowa skierował do zgromadzonych na uroczystości Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Nowy rok szkolny

Dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 rok szkolny zaczął się szczególnie pomyślnie, ponieważ do użytku społeczności lokalnej oddano nowoczesne, w pełni funkcjonalne boiska sportowe oraz bieżnię o łącznej wartości przeszło 1,5 miliona złotych.

Nowy rok szkolny

- Nowe boiska sportowe to spełnienie marzeń całej naszej szkoły. Dla uczniów oznacza możliwość doskonalenia umiejętności sportowych w wielu dyscyplinach. Dla nauczycieli to szansa na prowadzenie ciekawych, urozmaiconych i przede wszystkim bezpiecznych zajęć wychowania fizycznego – mówiła Małgorzata Goc, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu.

Kompleks boisk nie był jedynym obiektem oficjalnie otwartym wraz z początkiem roku szkolnego. Czerwona wstęga została również przecięta w Szkole Podstawowej w Osieku, gdzie dzięki adaptacji poddasza powstały dwie sale lekcyjne i dwie łazienki oraz korytarz i klatka schodowa.

Nowy rok szkolny

Nowy rok szkolny