Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Już w najbliższą środę Olkusz będzie przypominał, jakim problemem dla wszystkich uczestników ruchu są pijani kierowcy. Młodzież z olkuskich szkół w ramach akcji  „Trzeźwa Małopolska. No promil – No problem!” w sercu miasta weźmie udział w happeningu, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. A będzie się działo – belgijka zatańczona przez kilkaset osób, symulatory zderzenia i dachowania, odpalanie poduszki powietrznej i wiele innych.

Happening rozpocznie się 27 września (środa) o godz. 10:30 na olkuskim rynku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodzieży i dorosłych na problem osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Wydarzenie to ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę pasażera lub biernego obserwatora w powstrzymaniu prowadzenia samochodu przez kierowcę, który jest pod wpływem alkoholu.

W programie między innymi: taniec integracyjny – belgijka  w wykonaniu młodzieży uczestniczącej w spotkaniu, symulatory zderzenia i dachowania oraz odpalanie poduszki powietrznej, pokonanie drogi w alkogoglach i narkogoglach pod nadzorem Straży Miejskiej w Olkuszu – od godziny  12.00 do 16.00 dla uczestników happeningu, od godziny 13.00 do 16.00 symulatory dostępne dla mieszkańców Gminy Olkusz). Z symulatorów korzystać będzie można całkowicie bezpłatnie!

Do udziału w akcji zapraszają Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Straż Miejska w Olkuszu.