Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

25 października wieczorem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury śpiewał Mariusz Kalaga, wokalista muzyki pop i country, uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą.

Mariusz Kalaga, obdarzony wspaniałym głosem o dużej skali i ciepłej barwie,  zwany jest Roy’em Orbisonem znad Wisły. Śpiewa od dzieciństwa, muzyka jest jego wielką miłością, środkiem do wyrażania emocji, ważną częścią życia.

Miłośnikom muzyki znany jest z telewizyjnych programów „Piknik Country”, „Gala Piosenki Biesiadnej” czy „Imiennik TV Dwójki” Zbigniewa Górnego.

W swoim bogatym repertuarze ma także przeboje Roy’a Orbisona, Elvisa Presley’a, Shakina Stevensa.

DSC 0019

Sala Widowiskowa była pełna, publiczność z niecierpliwością czekała na pojawienie się artysty. Obecnych powitał Piotr Skrzynecki.

DSC 0005

Mariusz Kalaga jeszcze nie zaczął śpiewać, a już podbił serca publiczności oświadczywszy, że pochodzi ze Strzemieszyc, czyli z Małopolski Zachodniej. Oprócz doskonałego głosu posiada również poczucie humoru i posługuje się nim równie zręcznie, jak gitarą... Widzowie bili serdeczne brawa zarówno za śpiew i grę, jak i za żarty, które wywoływały żywiołowe wybuchy śmiechu.

DSC 0008

Mariusz Kalaga, występujący po raz pierwszy w Olkuszu, podziękował naszemu burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi za zaproszenie, gratulując mu dwukrotnego zdobycia tytułu Najpopularniejszego Burmistrza Małopolski.

DSC 0010

Miejmy nadzieję, że Mariusz Kalaga znów u nas zaśpiewa, a my razem z nim.

DSC 0013