Nie tylko wrzesień kojarzy się ze szkołą. Dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych równie ważnym miesiącem w kalendarzu edukacyjnym jest październik. To właśnie wtedy odbywają się ślubowania pierwszych klas. Nie inaczej było w tym roku. Młodzi uczniowie przyrzekali sumienne wypełnianie obowiązków szkolnych oraz mieli pierwsze okazje do zaprezentowania swoich talentów na okolicznościowych akademiach.

Ślubowania

Ślubowania pierwszych klas to bardzo duże przeżycie – nie tylko dla najmłodszych, ale także dla rodziców i dziadków, którzy chętnie przybywają na uroczystości organizowane w szkołach.

Ślubowania

Wagę tego wydarzenia doceniają również władze lokalne, które towarzyszą pierwszoroczniakom w tym szczególnym dniu. Na dobry początek edukacyjnej ścieżki burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik wręczył najmłodszym uczniom szkół podstawowych zestawy szkolnych i słodkich upominków.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=921253414697167