Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Dużym wyróżnieniem dla Srebrnego Miasta jest zdobycie tytułu laureata w konkursie na „Najpiękniejsze miasto 74. Tour de Pologne”. Olkusz znalazł się wśród trójki nominowanych w kategorii miasto premii – obok Siemianowic i Bielska Białej. Przechodni puchar multimedialny trafił do Bielska, jednak samo znalezienie się w ogólnopolskiej czołówce jest dużą nagrodą nie tylko dla organizatorów imprezy w Olkuszu, ale przede wszystkim dla kibiców. Na ręce burmistrza Romana Piaśnika i dyrektora MOSiR-u Dariusza Murawskiego gratulacje przekazał Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

TdP

- Najbardziej cieszę się z tego, że poprzez ten konkurs nasza kolarska rodzina jest jeszcze bliżej siebie. Całe lata mogliśmy tylko zazdrościć Włochom czy Francuzom takich imprez, a teraz mamy ją u siebie. Coś pięknego i ważnego. Podziękowałem za to wszystkim, bo bez partnerów w postaci miast, samorządów, sponsorów, mediów i kibiców, nie byłoby mowy o sukcesie – opowiada dyrektor generalny Lang Teamu Czesław Lang. – Olkuszanie są wielkimi przyjaciółmi Tour de Pologne, co z roku na rok jest bardziej widoczne. Bardzo poważnie myślimy o pójściu o krok dalej i przymierzeniu się za jakiś czas do startu lub mety, co dla waszego miasta byłoby na pewno wielkim wydarzeniem – dodaje legenda polskiego kolarstwa.

Peleton przejechał przez Olkusz 1 sierpnia, a na trasie przejazdu zgromadzili się kibice z Olkusza i okolic. Pomimo niezmiernie wysokiej temperatury, mieszkańcy z ogromną energią dopingowali elitę światowego kolarstwa. Na rynku przygotowano wiele atrakcji dla czekających na przejazd peletonu.

TdP

- Bardzo cieszymy się z tego, że nasze starania zostały zauważone przez dziennikarzy i działaczy kolarskich, którzy zasiedli w jury konkursu. Organizacja tego typu imprez jest wyzwaniem organizacyjnym, ale wiemy, że ten trud się opłacał po wielokroć – mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia na żywo jednej z największych imprez sportowych w Polsce, a miasto miało wspaniałą promocję. Raz jeszcze dziękuję mieszkańcom, którzy mimo ogromnego upału tego dnia tak fantastycznie kibicowali na trasie przejazdu – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

TdP

Partnerami Lang Team Sp. z o.o. w organizacji przejazdu peletonu 74. Tour de Pologne byli: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, przy współpracy ze Strażą Miejską w Olkuszu, Komendą Powiatową Policji w Olkuszu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu Gminy Olkusz, Centrum Wolontariatu w Olkuszu oraz Liceum Ogólnokształcące "Mundurowe" w Olkuszu.