Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Serce Olkusza – zabytkowy rynek – znowu zabiło mocniej! Wszystko za sprawą największej zimowej atrakcji w Gminie Olkusz – lodowiska. W niedzielę podczas oficjalnego otwarcia ślizgawki setki mieszkańców rozpoczęły sezon łyżwiarski. Wstęp i wypożyczenie łyżew tego dnia były bezpłatne. Rozświetlona w centrum miasta iluminacja wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Otwarcie lodowiska

- Popularność lodowiska przerosła nasze największe oczekiwania, dlatego też zapadła decyzja o jego  kontynuacji w tym roku. W imieniu własnym i burmistrza Romana Piaśnika życzę wszystkim mieszkańcom i gościom wspaniałego sezonu oraz mnóstwa radości podczas organizowanych na lodowisku imprez – powitała tłum zastępca burmistrza Olkusza Bożena Krok.

Otwarcie lodowiska

Największą atrakcją popołudnia był występ profesjonalnych łyżwiarzy z grupy Walley Ice Story. Joanna Zając, Jan Mościcki i Maciej Litwin. Zapierające dech w piersiach pokazy rewiowe były rozgrzewką przed tym, co czekało na amatorów łyżwiarstwa później. W specjalnie przygotowanych zabawach i animacjach można było spróbować swoich sił. Za efekty nagradzał wszystkich słodyczami i gadżetami promocyjnymi Olkusza Święty Mikołaj. Do późnych godzin wieczornych łyżwiarze bawili się na dyskotece na lodzie.

Otwarcie lodowiska

To nie koniec atrakcji, jakie przygotowała Gmina Olkusz na lodowisku. 6 grudnia to oczywiście czas na „Mikołajki na lodzie”. Podczas Wigilii 17 grudnia również będzie można bezpłatnie pojeździć na łyżwach w sercu Olkusza. Podobnie jak w zeszłym roku, na lodowisku zorganizowana będzie zabawa sylwestrowa, a na rynku mieszkańcy wspólnie powitają Nowy Rok 2018. Planowane są również zabawy karnawałowe i bezpłatna szkółka łyżwiarska.

Otwarcie lodowiska

Lodowisko czynne będzie do końca lutego przez siedem dni w tygodniu od 9:00 do 21:00. Od poniedziałku do piątku między 9:00 a 14:00 z lodowiska korzystają bezpłatnie uczniowie z olkuskich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego. Przerwa techniczna jest zaplanowana od godz. 14:00 do 15:00 we wszystkie dni tygodnia.

Otwarcie lodowiska

Korzystanie z lodowiska wiązać się będzie z następującymi opłatami:

 • dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście
 • dla dzieci i młodzieży szkolnej poza zajęciami szkolnymi - 7,00 zł brutto/wejście
 • dla emerytów, rencistów - 6,00 zł brutto/ wejście
 • dla dzieci i młodzieży szkolnej (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) w czasie ferii zimowych ze szkól z terenu Miasta i Gminy Olkusz 9:00 –14:00 - 5,00 zł brutto/ wejście
 • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko - 7,00 zł brutto
 • wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto
 • ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) - 10,00 zł brutto
 • bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście
 • bilet dla rodziny posiadającej Kartę Dużej Rodziny 20,00 zł brutto/wejście
 • Karnet: 10 wejść normalny: 70,00 zł brutto, ulgowy: 42,00 zł brutto
 • Karnet: 20 wejść normalny: 130,00 zł brutto, ulgowy: 80,00 zł brutto
 • Wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach bez opłat

Zupełnie za darmo z lodowiska mogą korzystać uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych. W czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach. Na Srebrnej Tafli planowana jest także organizacja m.in. sylwestra.