Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu gościli w olkuskim magistracie w miniony wtorek. Wizytę w murach Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu rozpoczęło spotkanie z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, a później mali obywatele mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca urzędników i z jakimi sprawami można się zgłaszać do poszczególnych wydziałów.

SP1

Uczniowie z olkuskiej „Jedynki” mieli możliwość bezpośrednio od włodarza Olkusza dowiedzieć się, czym na co dzień zajmuje się burmistrz. Zadawali pytania dotyczące jego pracy dla miasta. Dzieci złożyły  również życzenia świąteczne i podarowały burmistrzowi ozdoby świąteczne, które zostały nagrodzone pierwszym miejscem w klasowym konkursie na ozdobę świąteczną. Burmistrz odwzajemnił ten miły gest i przekazując życzenia dla uczniów i ich rodzin obdarował dzieci świątecznymi piernikami oraz kalendarzami. Podczas oprowadzania po olkuskim urzędzie uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią Iwoną Kulawik odwiedzili salę narad i dowiedzieli się, czym zajmuje się Rada Miejska. Reprezentanci  kilku wydziałów Urzędu, a także Urzędu Stanu Cywilnego i Straży Miejskiej przybliżyli trzecioklasistom sprawy, jakimi się zajmują.

SP1

– Niezwykle się cieszę z takich inicjatyw wychowawców i uważam, że godne pochwały jest przekazywanie dzieciom wiedzy o pracy samorządu w sposób praktyczny, będący uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkole. Dzięki temu od najmłodszych lat uczymy mieszkańców aktywnej postawy obywatelskiej, ich praw i obowiązków – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

SP1

SP1

 

SP1

SP1

SP1

SP1