Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Niemały problem dotyczący kwestii utrzymania porządku na osiedlach mieszkaniowych w Olkuszu stanowią nieogrodzone kontenery. Same śmietniki – choć niezbędne – stanowią nie do końca estetyczny widok. Z otwartych kubłów wiatr często wywiewa lżejsze odpady, które później zalegają na ulicach. Powoli sytuacja ulega jednak poprawie. Na osiedlach: Słowiki czy Centrum już od dłuższego czasu powstają zabudowy śmietników, które skutecznie poprawiają miejscową estetykę. Tuż przed świętami podobne rozwiązanie pojawiło się także na ul. Orzeszkowej.

Zabudowa Orzeszkowej

- Bardzo zależy mi na tym, by przestrzeń publiczna była czysta i wyglądała estetycznie. Duży problem stanowią osiedlowe kontenery, wokół których trudno zachować porządek. Cieszą inicjatywy spółdzielni mieszkaniowych, które inwestują w poprawę tego stanu rzeczy. Dbajmy wspólnie o nasze najbliższe otoczenie, a sami zaczniemy dostrzegać jego dobre strony – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Zgodnie z zapewnieniami, które uzyskał Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, to nie koniec prac na tych osiedlach, gdzie brakuje zabudowy śmietników. Na dniach zabudowa, podobna jak ta przy ul. Orzeszkowej, powinna pojawić się również na ul. Armii Krajowej.

Zabudowa Krakowskie Przedmieście