Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

25 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury wieczór był typowo filmowy – odbył się finał I Olkuskiego Festiwalu Filmów Amatorskich MOK oraz Konkursu Filmowego „Olkusz nas kręci” zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Liczni widzowie obejrzeli osiem ciekawych filmów krótkometrażowych.

Konkurs „Olkusz nas kręci” organizowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnychi w trzech kategoriach: „Wydarzenia kulturalne”, „Ciekawe miejsca”,  „Sport i turystyka”.

I Olkuski Festiwal Filmów Amatorskich zorganizowany przez MOK w Olkuszu, zapraszał uczestników  powyżej 16. roku życia do zaprezentowania zrealizowanego przez siebie filmu. Aby uzbroić chętnych w niezbędną wiedzę, zorganizowano 4 profesjonalne warsztaty omawiające zagadnienia przydatne w przygotowaniu materiału filmowego przez amatorów.

Nagrodzeni w ramach I Olkuskiego Festiwalu Filmów Amatorskich 2017 otrzymali piękne pamiątkowe Zbyszki.

IMGP0245

Jury w składzie: Adam Sowula, Piotr Skrzynecki i Grzegorz Pałka postanowiło przyznać następujące nagrody:

IMGP0247 1IMGP0250 1

1 miejsce: „Między Bradford a Cieszynem. Historia pewnego pudełka” - Katarzyna Odrzywołek, Mariusz Solarz, Tomasz Szygulski,

2 miejsce: „Jesień” - Małgorzata Winiarczyk, Irena Włodarczyk,

3 miejsce: „Okruchy życia” - Wiesława Kluczewska.

IMGP0253 1IMGP0257

Nagrody wręczał Piotr Skrzynecki, filmoznawca, instruktor MOK. Trzeba podkreślić, że dwie nagrody – II i III zdobyły studentki OUTW. Brawo utalentowane seniorki! Okrzyki uznania napływały z widowni, od licznie zgromadzonych kolegów – studentów.

IMGP0269

Po wręczeniu każdej z nagród następowała projekcja filmu, nagradzana rzęsistymi brawami.

W konkursie „Olkusz nas kręci” jury w składzie: Emilia Kotnis-Górka, Piotr Skrzynecki, Michał Latos i Jacek Sypień w Kategorii „Ciekawe miejsce” przyznało następujące nagrody:

IMGP0259 1IMGP0260 1

Szkoły podstawowe:

1 nagroda – Szkoła Podstawowa Nr4 – Wiktoria Szkalmierska i Maciej Pałka,

2 nagroda – Szkoła Podstawowa Nr 4 – Alicja Sowula.

Oddziały gimnazjalne:

1 nagroda – SP Nr 9 – Piotr Cieślik i Piotr Mika,

2 nagroda – SP Nr 2 – Dawid Klimas, Katarzyna Śliwoń i Wojciech Jeliński.

Licea:

Nagroda – II Liceum Ogólnokształcące – Alicja Mosur.

IMGP0262IMGP0266 1

Nagrody wręczał Jacek Sypień, pracownik Biura Promocji i Informacji Publicznej UMiG Olkusz.

Filmy zostały nakręcone w różnej konwencji, wszystkie interesujące, jak na produkcje krótkometrażowe zawierające dużo treści. Z niecierpliwością i ciekawością czekamy na następną taką uroczystość i kolejne filmowe niespodzianki.