Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Włoch. Sycylijczyk. Stefano Terrazzino! Wokalista, aktor i tancerz, od dwunastu lat mieszający w Polsce i zapewniający, że już nawet śni po polsku, 9 marca wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Jego koncert był prezentem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, dla olkuszanek z okazji Dnia Kobiet. I był to prezent ze wszech miar udany.

DSC 0018DSC 0022

DSC 0032DSC 0049

Jak było? Gdyby sala widowiskowa MOK miała dziesięć razy więcej miejsc, wszystkie byłyby zajęte. Niestety, ma ile ma, wejściówki rozeszły się błyskawicznie i na to organizatorzy, burmistrz i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, nie mogli nic poradzić.

DSC 0006DSC 0057

DSC 0062DSC 0081

Gości powitał Kierownik Działu Organizacji Imprez Marcin Wiercioch.

DSC 0008DSC 0090

DSC 0093DSC 0096

Burmistrz Roman Piaśnik złożył wszystkim paniom serdecznie życzenia z okazji Dnia Kobiet, przyznając ku ich szczerej radości, że święto to potrzebne jest raczej mężczyznom, aby mogli wyrazić wdzięczność i uznanie płci pięknej - słabszej, aczkolwiek... silniejszej. „Chłop potęgą jest i basta! Ale mniejszą niż niewiasta” - przyznał słowami fraszki Jana Sztaudyngera, wywołując aplauz kobiet.

DSC 0014DSC 0107

DSC 0184DSC 0074

I od tej chwili panie świętowały na całego poddając się urokowi Stefano Terrazzino i jego partnerki w tańcu, Pauliny Biernat. Warto wspomnieć, że są oni finalistami wielu prestiżowych turniejów w kraju i za granicą, a w 2011 roku zajęli I miejsce na tanecznych Mistrzostwach Europy.

Stefano Terrazzino okazał się znakomitym showmanem i błyskawicznie nawiązał serdeczny kontakt z publicznością. Jego energia i poczucie humoru były zaraźliwe, temperatura na sali poszybowała w górę. Powietrze wibrowało od muzyki, oklasków, owacji i wybuchów śmiechu. Gromkimi brawami nagradzano także partnerki, które artysta wybierał spośród publiczności.

DSC 0057DSC 0150

Partnera wybrała też Paulina Biernat. I kto, jak prawdziwy profesjonalista tańczył z nią jive'a? Nasz burmistrz, Roman Piaśnik. Stefano zauważył z humorem, że burmistrza oklaskiwano bardziej niż jego przez cały koncert. Ale w pełni na to zasłużył.

DSC 0133DSC 0140

Czarująca aranżacja występu i dekoracje Klaudii Zub-Piechowicz tworzyły niezapomniany klimat. Piosenki przybliżyły słoneczną Italię, w której tak łatwo się zakochać. A to, że kobiety przepadają za włoskim temperamentem i Włochami, głównie z powodu admiracji, jaką obdarzają oni płeć piękną, powszechnie wiadomo. Dlatego ten koncert rozpoczął się i zakończył radośnie i długo pozostanie w pamięci pań, które były na nim obecne.

DSC 0065DSC 0064

Były kwiaty i podziękowania dla pary artystów i ich znakomitego zespołu, a potem bisy i wspólny śpiew wszystkich obecnych.

DSC 0152DSC 0167

Wieczór zakończył się, a noc rozpoczęła lampką szampana i poczęstunkiem. W holu kusiły stoiska sponsorów, kosmetyki i zdrowe suplementy diety, niespodzianki czekały na zwyciężczynie losowań, a za drzwiami uśmiechała się wiosenna noc, też kobieta. Wszystko dla pań!

DSC 0170

DSC 0195DSC 0197