Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

W styczniu został rozstrzygnięty plebiscyt pod nazwą „Świeć się z Energą”, w którym internauci wybierali najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Olkusz zwyciężył w wojewódzkim etapie, zdobywając tytuł Świetlnej stolicy Małopolski oraz wygrywając na cele charytatywne energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Dziś nagrody te zostały przekazane placówkom, które zajmują się edukacją najbardziej potrzebujących dzieci.

Przekazanie 1

- Wygrana w etapie wojewódzkim i wysoka lokata w skali Polski są dla naszego miasta wielkim wyróżnieniem. Jako samorząd dołożyliśmy wszelkich starań, aby starówka w świątecznej odsłonie była magiczna i niezapomniana. Chyba nam się to udało, bo mieszkańcy nie szczędzili trudu, aby Olkusz został zwycięzcą konkursu – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Przekazanie 1

Organizatorem konkursu była Grupa Energa, której przedstawiciele: Filip Chojnacki oraz Ewelina Waszak z Energa Obrót S.A. w wielu ciepłych  słowach wypowiadali się o świątecznej iluminacji Olkusza oraz zaangażowaniu samych mieszkańców w zwycięstwo. Przypomnijmy, na etapie wojewódzkim Olkusz pokonał takie miasta jak Kraków czy Zakopane.

O promocji konkursu oraz szczególnie entuzjastycznym przyjęciu przez mieszkańców nowych świątecznych iluminacji opowiedziała Emilia Kotnis-Górka, kierownik Biura Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Listę instytucji, do których trafi sprzęt AGD oraz podziękowania od ich dyrektorów przedstawiła Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu.

Przekazanie 1

Z osobnymi podziękowaniami wystąpili najmłodsi olkuszanie z Przedszkola Nr 3, którzy wręczyli reprezentantom firmy Energa rozświetlonego koziołka – symbol przedszkola.

Przekazanie 1

Świeć się

Ostatecznie sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych został podzielony między tymi instytucjami, które w swojej codziennej działalności spotykają się z dziećmi potrzebującymi największego wsparcia:

  • do prowadzonego przez Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie koło w Olkuszu Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego
  • do Przedszkola Nr 3 w Olkuszu
  • do Przedszkola Nr 5 w Olkuszu
  • do Przedszkola Nr 7 w Olkuszu
  • do Przedszkola Nr 8 w Olkuszu
  • do Przedszkola Integracyjnego Nr 9 w Olkuszu

Z pewnością Olkusz powalczy przynajmniej tak samo mocno w przyszłej edycji plebiscytu!

Widok z drona