Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Wielkanocna Zbiórka Żywności 16-17.03.2018 roku - wspólne przedsięwzięcie krakowskiego Banku Żywności oraz Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser”w Olkuszu już za nami.  Akcja zaowocowała zebraniem ok. 2,5 ton żywności.

Kolejny raz wolontariusze z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych z I LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3, ZS nr 4 (skupieni w Szkolnych Klubach Wolontariusza) nie zawiedli. Kwestowali i zachęcali do dzielenia się zakupami. Czuwali aby w naszych zakupowych koszach znalazło się kilka dodatkowych produktów, przeznaczonych dla najbardziej potrzebujących. Mąka, kasza, ryż, makaron, dżemy, konserwy mięsne i rybne, olej, mleko czy słodycze zebrane podczas zbiórki, wejdą w skład przygotowywanych paczek, które tuż przed świętami trafią do osób i rodzin, które potrzebują wsparcia, by móc godnie przeżyć nadchodzące święta.

Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas, czas wyjścia do drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji, że nie są sami.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, wolontariuszom, ich opiekunom, sklepom, dyskontom a przede wszystkim darczyńcom. Dzięki Wam możemy wnieść trochę radości i przywrócić wiarę w to, że na świecie jest więcej dobra niż zła.

Niech zbliżające się święta Wielkiej Nocy będą pełne spokoju, radości i miłości.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!