Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Każdy odpowiedzialny właściciel psa upewnia się, że w przypadku zaginięcia czworonóg szybko trafi z powrotem do kochającej rodziny. Przeglądanie stron internetowych schronisk w poszukiwaniu pupila nie jest jedynym wyjściem. Okazuje się, że istnieje rozwiązanie znacznie przyspieszające powrót zwierzaka do domu. Mowa o elektronicznym znakowaniu psów, zwanym potocznie czipowaniem, które w Olkuszu jest darmowe.

Chabra

Zabieg czipowania trwa parę minut. Jest również niemal bezbolesny – w jego trakcie pies reaguje dokładnie tak samo jak na zwykły zastrzyk. Korzyści są bardzo duże. Przede wszystkim, umożliwia identyfikację właściciela zagubionego psa przed odwiezieniem do schroniska, gdyż obecna na miejscu Straż Miejska ma możliwość skanowania danych zapisanych w urządzeniu. Dzięki temu znacznie utrudniona jest również nielegalna odsprzedaż kradzionego zwierzęcia.

Chabra

Usługi polegające na nieodpłatnym trwałym oznakowaniu i rejestracji psów z terenu Miasta i Gminy Olkusz prowadzą następujące przychodnie:

  • Przychodnia Weterynaryjna, Artur Dyląg, Olkusz ul. Ogrodowa 14;

 

- Zachęcam wszystkich, by korzystali z tej darmowej możliwości elektronicznego czipowania psów. Niesie ono korzyści dla wszystkich: zwierzę szybciej wraca do kochającej rodziny, właściciel jest spokojniejszy o bezpieczeństwo swojego pupila, a miasto mniej płaci za czworonogi odłowione ze swojego terenu do schroniska – podsumowuje akcję burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.