Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Prawie 84 tysiące złotych dotacji zdobyła Gmina Olkusz na doposażenie gabinetów lekarskich we wszystkich szkołach podstawowych. Nowe urządzenia i meble pojawiły się w placówkach pod koniec roku i będą służyć najmłodszym mieszkańcom Olkusza.

Gabinety

- Doposażenie gabinetów lekarskich w naszych szkołach było absolutnie konieczne, ponieważ dostęp do odpowiedniego sprzętu przez wykwalifikowaną kadrę poprawia jakość usług, a w tym przypadku dotyczy ratowania zdrowia i życia naszych uczniów. Cieszy mnie fakt, że udało nam się ten zakup sfinansować ze środków zewnętrznych – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Gabinety

W olkuskich szkołach pojawiły się meble (m. in. kozetki, stoliki zabiegowe, biurka, szafy kartoteczne i szafy na leki), aparatura medyczna, na przykład ciśnieniomierze, wagi medyczne, stetoskopy, przenośne apteczki medyczne, tablice i wiele innych.  Dotacja celowa Wojewody Małopolskiego w wysokości 83 893 zł na realizację zadania „Dofinansowanie wyposażenia w 2017 roku gabinetów profilaktyki zdrowotnej” z całą pewnością poprawi dostępność i jakość świadczeń  opieki zdrowotnej udzielanych w gabinetach profilaktyki zdrowotnej w szkołach.

Gabinety

- W ostatnim czasie w olkuskich szkołach bardzo intensywnie prowadzone są działania, których celem jest zarówno doposażenie pracowni, jak i dbałość o bezpieczne i higieniczne warunki nauki. Działania związane są nie tylko z reformą, ale również z chęcią ciągłego podnoszenia jakości nauczania i opieki nad olkuską młodzieżą. Postawiliśmy sobie za cel solidne wykształcenie i przygotowanie do dorosłego życia najmłodszych mieszkańców i konsekwentnie go realizujemy – komentuje Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji.

Gabinety