Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W czwartek 19 kwietnia w kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbyło się drugie spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków – wspólnej inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

Ideą Biznesowych Czwartków jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między osobami przedsiębiorczymi. Ten nowatorski projekt skierowany jest do środowiska olkuskiego biznesu. Polega na cyklicznych spotkaniach zorganizowanych w formie wykładów i warsztatów dla przedstawicieli przedsiębiorstw, środowiska nauki oraz samorządu. W wybrany czwartek miesiąca zaproszony ekspert podzieli się wiedzą z określonej dziedziny prowadzenia działalności gospodarczej, odpowie na pytania uczestników, udzieli porad. Co istotne, tematy kolejnych spotkań są konsultowane z uczestnikami, dzięki czemu można precyzyjnie określić przedmiot szkolenia tak, aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania odbiorców.

Pierwsze biznesowe spotkanie dotyczyło unijnego rozporządzenia RODO i wzbudziło ogromne zainteresowanie.

Drugie, 19 kwietnia, „Inwestowanie w rozwój ludzi w przedsiębiorstwie – biznesowe szanse, które nam uciekają” otworzył Sebastian Korzeniowski, Kierownik Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Olkuszu. 

Wykładowca, Paweł Kopijer, doradzał, jak efektywnie wykorzystać potencjał intelektualny pracowników i jak zarządzać ich rozwojem, aby było to korzystne i dla firmy, i dla pracowników.

Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z fachowych porad ZUS dla przedsiębiorców, założyć konto ePUAP działające jak odręczny podpis oraz obliczyć przyszłą emeryturę, jeśli ktoś jest gotowy na złe wieści... Chrzanowski Oddział ZUS reprezentowała Małgorzata Łuszczek.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej niezwykle interesującej inicjatywy biznesowej. Tematy i terminy kolejnych spotkań znajdziecie Państwo na stronie Akademii WSB oraz w zakładce „Zapowiedzi” Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, partnera przedsięwzięcia.