Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu prac na ulicach Sławkowskiej oraz Górniczej. Dziś do listy zakończonych inwestycji drogowych dodać należy trzy następne miejskie ulice: Skalską, Polną oraz Rataja. Tuż po weekendzie majowym burmistrz Roman Piaśnik dokonał ich odbioru.

Odbiór - Skalska
ul. Skalska

- Odpowiednio wcześnie przygotowaliśmy dokumentacje do przetargów, co sprawiło, że szybciej wybraliśmy wykonawców prac. Sprzyjała nam również pogoda, dzięki czemu już na początku maja możemy cieszyć się z zakończenia pięciu ważnych prac – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Odbiór - Polna
ul. Polna

Nowe chodniki, miejsca parkingowe oraz nawierzchnia asfaltowa ulic Skalskiej, Rataja oraz Polnej kosztowały blisko pół miliona złotych. To jednak nie koniec prac zaplanowanych na ten rok. Trwają już bowiem roboty budowlane przy ulicach Reja, Orzeszkowej i Przemysłowej.

Odbiór - Rataja
ul. Rataja

- Prace związane z inwestycjami drogowymi chcę wykonywać tak, by najpierw realizować te najpilniejsze. Z ograniczonym gminnym budżetem nie możemy wykonać wszystkich od razu, dlatego dzielimy je na etapy, tak by w następnych latach remonty kontynuować. Jeśli gdzieś rozpoczynamy etap prac, to oznacza, że już w planie mamy realizację kolejnych etapów – dodaje włodarz Olkusza.