Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

26 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 5 rozpocznie się cykl bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez KSK Szkolenia. Uczestnicy kursów mogą zdobyć zawód Mechanik maszyn i urządzeń drogowych (kod zawodu 834201) oraz uprawnienia Operatora Maszyn Drogowych. Zapisy potrwają do 8 czerwca.

Egzaminy państwowe (w kwalifikacji  B1 - eksploatacja maszyn i urządzeń drogowych oraz kwalifikacji B2 - wykonywanie robót drogowych) prowadzone są przez  Okręgową Komisję Egzaminacyjną w okresach: styczeń-luty 2019 oraz czerwiec-lipiec 2019.

Dodatkowo w ramach kursu uczestnik  zdobywa uprawnienia Operatora Maszyn Drogowych  (po zdaniu egzaminu przed komisją powołaną przez  Instytut Mechanizacji Budownictwa  i Górnictwa Skalnego w Warszawie) absolwent otrzymuje Świadectwo i Książeczkę operatora maszyn drogowych (każdy uczestnik kursu ma do wyboru 2 maszyny drogowe np. koparka, koparko-ładowarka, ładowarka, walec drogowy, równiarka lub inne).

Po zdaniu egzaminu wewnętrznego, absolwent otrzymuje również  zaświadczenie o ukończeniu kursu brukarza oraz uprawnienia do obsługi zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych.

 

Kurs jest bezpłatny.

Warunkiem udziału w kursie jest podpisanie i złożenie wymaganych dokumentów (dokumenty do pobrania są na stronie kskbiznes (zakładka aktualności) maszyny budowlane i drogowe) oraz  dokonanie opłaty wpisowej 200 zł w formie kaucji zwrotnej, po zdaniu egzaminów państwowych w pierwszym terminie.

 

Załatwiamy wszystkie formalności dotyczące egzaminu OKE na tytuł zawodowy oraz przed komisją IMBiGS. Egzaminy teoretyczne i praktyczne prowadzony jest w naszym ośrodku egzaminacyjnym.

 

Nauka odbywa się systemem zaocznym - soboty i niedziele.

 

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest: ukończenie 18 lat oraz wykształcenie minimum podstawowe/gimnazjum.

 

Zajęcia odbywać się będą w  OLKUSZU.  

     

Termin rozpoczęcia kursu 26.05.2018 r.  OLKUSZ - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5  ul. CEGIELNIANA 24 godz. 8.00.

Kontakt i dalsze informacje: 577 435 229, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Plakat