Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

W niedzielne przedpołudnie 17 czerwca na olkuskim rynku zjawiła się liczna grupa biorąca udział w Sztafecie Niepodległości - inicjatywie księdza biskupa Grzegorza Kaszaka w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sztafeta Niepodległości

W organizację biegu aktywnie włączył się burmistrz Roman Piaśnik, dzięki czemu w sercu Olkusza obchodziliśmy dziś prawdziwie patriotyczne święto.

- To tutaj przed 100 laty nasi przodkowie wiwatowali na cześć wolnej Polski. Dzisiaj jednocząc się oddajemy im cześć! Dziękuję za Waszą obecność, która pokazuje, że wszyscy razem możemy wiele dobrego zrobić dla naszego kraju i małej ojczyzny – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza do uczestników Sztafety i mieszkańców, zgromadzonych na rynku.

Sztafeta Niepodległości

Sztafeta Niepodległości przebiegła przez ponad 20 miejscowości Diecezji Sosnowieckiej. Ich przedstawiciele przekazywali sobie pochodnię - symbolizującą solidarność Polaków w roku tego szczególnego jubileuszu.

Sztafeta Niepodległości

Na olkuskim rynku przedstawiciele duchowieństwa, na czele z biskupem Grzegorzem Kaszakiem, i mieszkańców - których reprezentował burmistrz Roman Piaśnik - pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożyli symboliczne znicze w hołdzie bohaterom walki o Niepodległą.

Burmistrz Roman Piaśnik złożył uczestnikom Sztafety podziękowania za udział w tej inicjatywie, a biskup Grzegorz Kaszak udzielił specjalnego błogosławieństwa na trud dalszego biegu.

Sztafeta Niepodległości

Uczestnicy, którzy kończyli bieg na rynku, zostali także udekorowani pamiątkowymi medalami.

Uroczysty bieg Sztafety Niepodległości uświetnił występ Parafialny Regionalny Zespół Giewont.

Sztafeta niepodległości

Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami!