Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie. Po roku ciężkiej pracy i wytężonej nauki przyszedł czas na zasłużone dwa miesiące odpoczynku. Miejsko-gminne zakończenie roku szkolnego z udziałem uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół i władz miasta odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 10 w Olkuszu.

- Życzę Wam z całego serca, aby letni czas upłynął wam radośnie i przede wszystkim bezpiecznie. Niech wakacyjne szlaki odkryją przed wami piękno naszego kraju, a zagraniczne wyprawy przyniosą ciekawe doświadczenia. Wróćcie we wrześniu pełni energii do podejmowania kolejnych wyzwań – mówił burmistrz Roman Piaśnik. - Nauczycielom i dyrektorom pragnę podziękować w tym roku szczególnie serdecznie. Był to bowiem pierwszy rok reformy, która przyniosła nam wiele wyzwań i kosztów. Dzięki wspólnej pracy udało nam się zażegnać problemy i zorganizować pracę tak, aby konsekwencji zmian nie odczuli uczniowie – powiedział burmistrz.

Podziękowania i życzenia na ręce dyrekcji szkoły złożyli również przedstawiciele wielu instytucji współpracujących z olkuskimi szkołami. Świadectwa z paskiem i gratulacje odebrali ci uczniowie, którzy z sukcesami zdobywali nową wiedzę i umiejętności.

- Miniony rok szkolny był bardzo wymagający, ale mamy wiele powodów do zadowolenia. Udało nam się zdobyć środki zewnętrzne na nowe inicjatywy. Przeprowadziliśmy remonty, które poprawią warunki nauki dzieci, a na wakacje zaplanowaliśmy kolejne. Początek roku przyniósł dobre informacje o pozyskanych pieniądzach unijnych na modernizację czterech placówek lub terenów wokół nich. Z roku na rok olkuskie szkoły oferują coraz więcej zajęć dodatkowych, a rekordowa w tym roku ilość nagród burmistrza dla laureatów konkursów i olimpiad oraz ich opiekunów dowodzi, że mamy wiele powodów do zadowolenia – komentuje Paulina Polak, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu. 

 

Fotorelacja: https://www.facebook.com/pg/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=1056047554551085