Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Już w najbliższy piątek 6 lipca na olkuskiej scenie plenerowej na Rynku zagra zespół Po Burzy. Od godziny 19:00 serce miasta wypełni się poezją śpiewaną i wspaniałym brzmieniem instrumentów. Dobra muzyka na żywo na klimatycznej starówce to dobry plan na piątkowy wieczór.

 Po Burzy

Zespół Po Burzy jest bardzo dobrze znany wszystkim wielbicielom tego gatunku muzycznego na ziemi olkuskiej. W jego skład wchodzą młodzi muzycy z Olkusza i Bukowna - absolwenci lub studenci szkół i kierunków muzycznych.  Na swoim koncie mają nagrane 2 płyty: "Nie mogę zasnąć, kochanie" (2015) i "Plan na życie" (2017) oraz kilkadziesiąt zagranych koncertów.

 

U zbiegu różnych nurtów muzycznych, zespół Po Burzy powstał w Bukownie, w 2014 roku, łącząc odmienne osobowości i sposoby fascynacji muzyką. Obecny skład grupy to osiem osób i bogate instrumentarium. Członkowie dysponują różnorodnym doświadczeniem muzycznym i estradowym, wyniesionym z działalności w zespołach bluesowych, popowych, grupach muzyki sakralnej i kabaretowych.

 

Grupa opracowuje oryginalny repertuar, przygotowując autorskie kompozycje z wykorzystaniem tekstów zarówno własnych, jak i udostępnianych przez zaprzyjaźnionych poetów. Materiał powstaje w ogniu grupowej współpracy z zaangażowaniem wszystkich muzyków. Zespół jest otwarty na różnorodne źródła muzycznej inspiracji, jednak gatunkiem dominującym i przyjętym kierunkiem rozwoju grupy jest poezja śpiewana.

 

Obecnie skład zespołu tworzą:


Aneta Ślusarczyk (Dobra) - wokal, przeszkadzajki; autorka muzyki

Agnieszka Rosa - wokal, flet poprzeczny; autorka tekstów i muzyki

Kasia Filo - skrzypce

Alicja Polakiewicz - gitara prowadząca

Mateusz Filo - pianino, akordeon

Marcin Zub - gitara basowa

Kamila Kowalczyk - cajon

Kacper Zajączkowski - gitara solowa

 

Organizatorem koncertu na rynku w Olkuszu jest zespół Po Burzy przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Olkuszu.

 

Kanał zespołu Po Burzy na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCNPAjmEitC5xvDLEFpWQQaw