Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Znajdź godzinkę w tygodniu dla siebie i weź udział w akcji „Joga na trawie – Olkusz”, którą organizuje dla mieszkańców klub Urban Fitness przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Olkuszu. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

 

W wakacyjne soboty między godziną 10:00 a 11:00 w Dolince na osiedlu Młodych oraz Parku Miejskim przy ul. Mickiewicza (naprzemiennie) organizowane będą zajęcia jogi. Pod czujnym okiem doświadczonej instruktorki będzie można poznać tajniki tej dyscypliny i poćwiczyć w towarzystwie innych osób chcących popracować nad swoim ciałem i szukających wyciszenia. Zajęcia będą poprowadzone w taki sposób, aby skorzystać mogły zarówno osoby zaawansowane, jak również te dopiero rozpoczynające swoją przygodę z jogą.

 

Akcja ma na celu przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia, ruchu na świeżym powietrzu oraz promocję działań integrujących mieszkańców na terenach zielonych w mieście.

 

Zajęcia odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

1) 7.07. godz. 10 - 11 Dolinka na osiedlu Młodych

2) 14.07. godz. 10 - 11 Park Miejski przy ul. Mickiewicza

3) 21.07. godz. 10 - 11 Dolinka na osiedlu Młodych

4) 28.07. godz. 10 - 11 Park Miejski przy ul. Mickiewicza

5) 4.08.  godz. 10 - 11  Dolinka na osiedlu Młodych

6) 11.08. godz. 10 - 11 Park Miejski przy ul. Mickiewicza

7) 18.08. godz. 10 - 11 Dolinka na osiedlu Młodych

8) 25.08. godz. 10 - 11 Park Miejski przy ul. Mickiewicza

 

Należy zabrać ze sobą matę do ćwiczeń i paski do jogi, ale osobom, które ich nie posiadają, organizatorzy udostępnią własny sprzęt. W przypadku złej pogody zajęcia będą odbywały się w klubie Urban Fitness (ul. Mickiewicza 7 w Olkuszu) lub zostaną odwołane.

 

Akcja objęta jest patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Już wkrótce miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli korzystać z nowych obiektów, jakie powstaną w ramach rewitalizacji tzw. Dolinki na os. Młodych i będą realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Prace mają objąć m.in. wykonanie ścieżki rowerowej, rolkostrady, chodników, parkingu, a także boisk, siłowni, placu do ćwiczeń i nowoczesnego placu zabaw oraz miejsc wypoczynkowych. Teren Dolinki zostanie oświetlony, odwodniony i objęty monitoringiem.

Dolinka na Osiedlu Młodych jest głównym elementem szerszej inwestycji, realizowanej przez Gminę Olkusz w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Projekt pod nazwą „Modernizacja obiektu szkolno-przedszkolnego wraz z rewitalizacją terenów zdegradowanych – Dolinka na Osiedlu Młodych w Olkuszu, na cele społeczne – zadanie nr 8.1 i 11.2 w GPR”, poza rewitalizacją Dolinki, obejmie także modernizację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu dla potrzeb prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, opiekuńczych sportowych i integracyjnych.