Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Już w najbliższą środę 18 lipca zostaną podpisane kontrakty z dostawcami autobusów, które już w przyszłym roku będą kursowały po ulicach czterech gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze. Dla amatorów komunikacji miejskiej ZKG "KM" przygotował coś szczególnie interesującego – prezentację autobusu marki Solaris. To właśnie m.in. takie autobusy już w przyszłym roku będą jeździły po ulicach Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Klucz.

Prezentacja Solaris

Niejednokrotnie informowaliśmy o tym, że od przyszłego roku po terenie czterech gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą jeździły nowe autobusy. Ostatnio tutaj: http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6174. Przywołany tekst informuje o wyborze najkorzystniejszych ofert w przetargu na dostawę nowoczesnych autobusów dla ZKG „KM” z siedzibą w Olkuszu.

Planowaną prezentację przewiduje się w następujących miejscach i godzinach:

10:00 – 12:30 – płyta rynku olkuskiego,

12:45 – 13:15 – plac przy Domu Kultury w Kluczach,

13:30 – 14:00 – parking Urzędu Gminy Bolesław,

14:15 – 15:15 – parking Urzędu Miasta Bukowno.

Same umowy zostaną podpisane w dniu 18 lipca 2018 r. o godz. 12:00 w siedzibie Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

Wartość całego zadania wynosi 28 mln złotych, z czego około 19,4 mln zł stanowi dofinansowanie uzyskane dla projektu „Obniżenie emisyjności Gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno, Klucze poprzez wykorzystanie niskoemisyjnego transportu miejskiego i organizację zbiorowego transportu publicznego” w ramach Działania 4.5 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałania 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski  – SPR  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.