Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Niespotykana jak na tę porę roku pogoda sprawia, że myśli o zimowych atrakcjach nie zaprzątają jeszcze mieszkańców gminy Olkusz. Inaczej jest jednak w magistracie, gdzie właśnie został rozstrzygnięty przetarg na organizację lodowiska w centrum Srebrnego Miasta. Jest to już zatem pewne – od 1 grudnia w sercu Olkusza ponownie stanie Srebrna Tafla, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy oraz goście.

Lodowisko

- W ostatnich latach olkuski rynek w sezonie zimowym tętni życiem. Zainteresowanie lodowiskiem przerosło nasze oczekiwania, dlatego wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Za niespełna miesiąc Srebrna Tafla znów będzie otwarta, a rynek zostanie ozdobiony piękną iluminacją. Wszystko to sprawia, że centrum Olkusza staje się miejscem, z którego mieszkańcy mogą być dumni i do którego chętnie przychodzą. Widzimy również znacznie większe zainteresowanie osób spoza naszej gminy, a nawet województwa – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Lodowisko

Podobnie jak w ubiegłym roku, Roman Piaśnik zadbał o to, by w umowie na organizację Srebrnej Tafli wpisana została organizacja imprez okolicznościowych, w czasie których wstęp na lodowisko będzie całkowicie bezpłatny. Już teraz zabawę na lodowisku można zaplanować sobie na wielkie otwarcie, Mikołajki, Sylwestra, czy Walentynki. Zupełnie za darmo z lodowiska będą korzystali uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych, natomiast w czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach.

Lodowisko

Lodowisko o wymiarach 18x29 metrów będzie czynne codziennie od 9:00 do 21:00. W czasie imprez okolicznościowych godziny te mogą ulegać zmianom, aby chętni mogli na lodowej tafli spędzić np. Sylwestra. Zimą rynek stał się naprawdę chętnie odwiedzany przez mieszkańców oraz gości - szczególnie wieczorem, kiedy centrum miasta zdobią cudownie prezentujące się iluminacje.

Lodowisko

- Wiele uwagi poświęcamy temu, by olkuski rynek naprawdę tętnił życiem. Latem organizujemy koncerty, pokazy iluzjonistów, taneczne, występy teatralne czy kabaretowe. Zimą mamy Wigilię Mieszkańców, Orszak Trzech Króli oraz lodowisko, na którym organizowane są imprezy okolicznościowe, takie jak sylwester… Tych wydarzeń z roku na rok przybywa. Gwarantuję, że to nie koniec naszych pomysłów na spędzanie wolnego czasu w Olkuszu – podsumowuje Roman Piaśnik.

Lodowisko