Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

16 grudnia na olkuskim rynku odbędzie się Wigilia Mieszkańców organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika przy wsparciu lokalnych instytucji oraz przedsiębiorców. Spotkania na rynku stały się już tradycją i okazją do złożenia sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw, wizyty w zagrodzie św. Mikołaja i jego reniferów oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Jest to również dzień, w którym solidaryzujemy się z najbardziej potrzebującymi, którzy otrzymają paczki z potrzebnymi w okresie świąt produktami żywnościowymi. O świąteczną atmosferę zadbają olkuscy artyści wykonujący kolędy.

- W tym pięknym czasie świąt Bożego Narodzenia wszyscy chcielibyśmy być otoczeni przez najbliższe nam osoby. Często brakuje nam jednak chwili wytchnienia, by w gorączce ostatnich przygotowań zatrzymać się, spotkać z drugą osobą, wymienić życzliwością i uśmiechem. Wszyscy będą mieli ku temu okazję w czasie spotkania na olkuskim rynku. Zadbamy o to, by niedzielnemu spotkaniu wigilijnemu towarzyszyły atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku. Gorąco wszystkich zapraszam – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Wigilia Mieszkańców

Choć oficjalne rozpoczęcie Wigilii Mieszkańców zaplanowano w niedzielę 16 grudnia na godzinę 13:00, to pierwsi wokaliści pojawią się na scenie w centrum Olkusza już o godzinie 12:00. Jeszcze wcześniej, bo od godziny 10:00, możliwe będzie odwiedzenie zagrody św. Mikołaja z reniferami oraz skorzystanie z oferty Olkuskiej Manufaktury Bombek.

Wigilia Mieszkańców

Ponadto w programie zaplanowano między innymi: bezpłatną degustację potraw świątecznych przygotowanych przez olkuskich restauratorów, kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez miejscowe stowarzyszenia i instytucje publiczne, losowanie upominków, występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej oraz prezentacje artystyczne lokalnych wokalistów. Amatorów szaleństw na łyżwach z pewnością ucieszy bezpłatny wstęp na lodowisko w godzinach trwania imprezy.

Wigilia Mieszkańców

Podczas Wigilii będzie można otrzymać żywe choinki oraz prezenty przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu – między innymi kalendarze promocyjne na 2019 rok. Z kolei Komenda Hufca ZHP zadba o to, by wszyscy mogli poczuć ciepło olkuskiej społeczności również wokół ogniska.

Na najbardziej potrzebujących mieszkańców będą czekać paczki świąteczne, które udało się przygotować dzięki ogromnej ofiarności lokalnych firm.

Wigilia Mieszkańców

Organizatorami Wigilii Mieszkańców na olkuskim Rynku są: Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, przy współpracy z olkuskimi parafiami, firmami, stowarzyszeniami i instytucjami.

Wigilia Mieszkańców

Wigilia Plakat