Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Zapraszamy w niedzielę 5 maja na bezpłatną wycieczkę historyczną „Powstanie styczniowe na ziemi olkuskiej: Olkusz, Podlesie, Krzykawka” organizowaną w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Uczestnicy wycieczki spotykają się w niedzielę 5 maja o godz. 10.00 pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (ul. Floriańska 8). Uczestników spaceru będzie oprowadzał historyk – regionalista, pracownik UMiG Olkusz. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Chęć udziału w wycieczce można zgłaszać do 26 kwietnia br. w Punkcie Informacji Turystycznej w Olkuszu (tel. 32 6421926, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.). Ilość miejsc ograniczona. Ponieważ data wycieczki przypada w 156 rocznicę śmierci płk. Francesco Nullo, jej uczestnicy odwiedzą grób włoskiego ochotnika na olkuskim cmentarzu oraz inne miejsca związane z powstaniem styczniowym w Olkuszu. Następnie przejadą autobusem komunikacji miejskiej do Bukowna – Podlesia, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający stoczoną tam potyczkę, a potem pojadą na Polanę Nullo w Krzykawce, gdzie 5 maja 1863 roku poległ bohaterski Włoch. 

Bezpłatna wycieczka zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu i Centrum Kultury w Bolesławiu odbywa się w ramach akcji  „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Organizatorem całej akcji jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”, Światowy Związek Żołnierzy AK – koło Olkusz, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, Klub Przewodników PTTK „Ilkussia”, Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy”, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu. Patronat medialny: Przegląd Olkuski. Szczegółowe informacje o akcji, która jest elementem obchodów 720 lecia Olkusza można znaleźć na stronie internetowej olkuskiego magistratu w zakładce „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Ulotki z całorocznym programem akcji można otrzymać w urzędzie, olkuskim Punkcie Informacji Turystycznej, a także w muzeach i bibliotekach. Szczegółowe informacje dotyczące spacerów można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (ul. Floriańska 8), tel. 32 6421926, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..