Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Już 31 maja o godzinie 13:00 na rynku w Olkuszu rozpocznie się IV Olkuski Dzień Seniora. Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jej uroczystego otwarcia dokona Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, który przekaże Seniorom klucze od bram Miasta. Na rynku pojawi się barwny korowód, a na scenie odbędzie się gala wręczenia wyróżnień w III edycji konkursu MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM oraz zaprezentują się różne środowiska artystyczne, stowarzyszenia i ośrodki kultury.

W czasie czwartego Olkuskiego Dnia Seniora w sercu Srebrnego Miasta wystąpią m.in. : Chór Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, Uniwersytecki Teatr Muzyczny z UTW w Kluczach, Koło Gospodyń Wiejskich z Gorenic, Międzypokoleniowa Grupa instrumentalno-wokalna pod kierownictwem Franciszka Dudka reprezentująca Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich, Chór Nowe Horyzonty z MOK w Wolbromiu oraz grupa muzyczna HAMAK.

W trakcie imprezy będzie można zwiedzać miasto. Chętnych do zwiedzania zapraszamy do namiotu Fliki, gdzie wydawane będą bilety, a następnie o godzinie 15:00 do Punktu Informacji Turystycznej (ul. Floriańska 8), skąd wyruszą grupy. Proponowana tematyka zwiedzania to: „Śladami olkuskich herbów i gmerków”, „Śladami obwarowań i murów miejskich”, „Śladami Olkuskich Żydów”. Na rynku będzie można również zobaczyć wystawę malarstwa i rękodzieła artystycznego z MOK w Olkuszu. Nie zabraknie również pokazów, promocji, warsztatów, degustacji oraz innych atrakcji.

Organizatorami IV Olkuskiego Dnia Seniora są: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Olkuska Rada Seniorów.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, a Partnerami Organizacyjnymi: Stowarzyszenie Manko, ZHP Hufiec Olkusz, Grupa Teatralna Glutaminian Sodu (MOK w Olkuszu), UKS „Samuraj”.

Patronat  Medialny objęli: Głos Seniora, Przegląd Olkuski