Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

Zbliżające się święto górników, czyli tradycyjna Barbórka to doskonała okazja do zapoznania się z górniczymi tradycjami Olkusza. Będzie to możliwe w sobotę 7 grudnia podczas bezpłatnego rodzinnego spaceru historycznego „Śladami górniczych skarbów i tradycji Srebrnego Miasta”. To ostatnia w tym roku wycieczka w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019” organizowanej przez olkuski magistrat.

Spacer - Barbórka

Uczestników spaceru zapraszamy o godz. 10.00 pod bazylikę pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Tam będzie na nich czekał Andrzej Feliksik, prezes Klubu Przewodników PTTK „Ilkussia” w Olkuszu, który pokaże i opowie, jakie ślady górniczej przeszłości miasta kryją się w olkuskiej świątyni. Po zwiedzaniu kościoła uczestnicy spaceru wyruszą na krótki spacer, poznając „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich”. Za zakończenie chętni będą mogli zwiedzić Kolekcję Minerałów Ziemi Olkuskiej i Skamieniałości Jury Krakowsko – Częstochowskiej (po zakupieniu biletów). Po kolekcji będzie oprowadzał jej współtwórca, czyli Andrzej Feliksik.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Organizatorami spaceru jest Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Klub Przewodników PTTK „Ilkussia” w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Wycieczka odbywa się w ramach akcji  „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Jej organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”, Światowy Związek Żołnierzy AK – koło Olkusz, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, Klub Przewodników PTTK „Ilkussia”, Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy”, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu. Patronat medialny: Przegląd Olkuski i Kurier Olkuski.