Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Kosmiczne z książką, aktywne pod dachem i na świeżym powietrzu, kreatywne i zagadkowe – takie będą tegoroczne ferie dla wszystkich uczniów, którzy skorzystają z oferty Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji lub Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Z pewnością nie będzie czasu na nudę. Pierwsze zajęcia rozpoczną się już w najbliższą sobotę!

- Tegoroczna oferta na ferie, przygotowana przez nasze instytucje, jest niezwykle bogata. Myślę, że każdy uczeń – poza zasłużonym odpoczynkiem między semestrami – znajdzie dla siebie coś interesującego. Zachęcajmy najmłodszych, by wolny czas spędzali aktywnie, a jeśli nawet przed komputerem, to w poszukiwaniu pasji. Dzieciom i młodzieży na nadchodzące tygodnie życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Uczniowie z województwa małopolskiego, czyli również z Gminy Olkusz, rozpoczną ferie równocześnie ze swoimi rówieśnikami z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ostatni dzwonek pierwszego semestru zabrzmi już w najbliższy piątek.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu - http://mosir.olkusz.pl

Już w sobotę rozpoczną się pierwsze zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach, które odbędą się na olkuskim lodowisku. Zapisy już trwają. MOSiR przygotował również turnieje sportowe z piłki nożnej i tenisa stołowego, animacje sportowe, akademię karate i samoobrony, sekcję judo i ju-jitsu, naukę pływania oraz gry w tenisa ziemnego. Zajęcia będą organizowane na hali MOSiR przy ul. Wiejskiej, w krytej pływalni ZSPI Nr 1 oraz na Srebrnej Tafli.

Plakat MOSiR ferie

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu - http://www.mok.olkusz.pl

W Domu Kultury przy ul. Fr. Nullo w Olkuszu pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 27 stycznia. Będą gry i zabawy, specjalnie przygotowane kinowe seanse dla dzieci, warsztaty teatralne, wokalne i plastyczne oraz odkrywanie domu kultury i kina Zbyszek od kuchni. W Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej zaplanowano szereg zajęć plastycznych o różnej tematyce – o martwej naturze, tajemnicach skrytych w skamieniałościach, muzyce czarnego lądu, czy kolażu. Będzie również szansa na poznanie zasad działania pierwszego aparatu fotograficznego.

Plakat MOK

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu - https://www.biblioteka.olkusz.pl

Prawdziwie kosmiczny program zimowych ferii olkuska biblioteka rozpocznie w poniedziałek. Będą zabawy dla najmłodszych, warsztaty programowania, odkrywanie zagadek kosmosu, w tym pojazdów kosmicznych, a także wizyta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

Plakat Biblioteka

Jeśli chcecie w niezwykły sposób poznać historię Olkusza, to zapraszamy dzieci i młodzież, a także dorosłych do udziału w akcji „Ferie z gwarkami”, czyli spacerach z przewodnikiem po „Srebrnym szlaku gwarków olkuskich”. Akcję przygotował Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. W drugim tygodniu ferii, czyli od 3 do 7 lutego, codziennie o godzinie 13:00 w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8) na chętnych będzie czekał przewodnik, który oprowadzi po „Srebrnym szlaku gwarków olkuskich”. Uczestnicy spaceru otrzymają ulotki z questem, a po jego rozwiązaniu będą mogli liczyć na drobne upominki przygotowane przez olkuski magistrat. Podczas spaceru jego uczestnicy będą mogli poznać wiele ciekawostek związanych z górniczą historią Olkusza.

Ferie z Gwarkami

 

Rodzicom zwracamy uwagę na obowiązkowe zapisy na część zajęć. Szczegóły dotyczące terminów i niezbędnych przygotowań zamieszczone są na plakatach oraz stronach internetowych organizatorów.

Ponadto, wszyscy uczniowie szkół podstawowych z gmin Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze, będą mogli w okresie ferii korzystać z komunikacji miejskiej za darmo! Warunkiem do skorzystania z ulgi jest posiadanie przy sobie ważnej legitymacji szkolnej.

Udanych ferii!