W 2020 roku Osiedle Młodych obchodzi swój jubileusz - 40 lat istnienia. Z tej okazji planowane jest przygotowanie wystawy, upamiętniającej historię osiedla. Każdy może włączyć się w przygotowanie tej wystawy poprzez bezpłatne udostępnienie swoich archiwalnych zdjęć. Mogą to być zarówno zdjęcia pokazujące powstawanie kolejnych bloków, czy budynków, ale także fotografie obrazujące życie osiedla; wydarzenia kulturalne, sportowe, szkolne, czy rodzinne. Można to zrobić poprzez specjalnie przygotowany formularz internetowy lub drogą mailową.

Osiedle Młodych

Zdjęcia można przesłać poprzez formularz dostępny pod adresem: https://forms.gle/pJpoJzuuUUyrFzHm6 oraz drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Wysyłając zdjęcia drogą mailową, uprzejmie prosimy o załączenie skanu podpisanego oświadczenia, które jest możliwe do pobrania tutaj: POBIERZ

Formularz będzie dostępny do końca maja.

Planowana wystawa archiwalnych fotografii pozwoli na pokazanie zmian, jakie zaszły na terenie osiedla w ciągu minionych 40 lat. Warto wspomnieć o rozpoczętych w ubiegłym roku pracach, jakie objęły teren tzw. Dolinki na os. Młodych i są realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Prace obejmują m.in. wykonanie ścieżki rowerowej, rolkostrady, chodników, parkingu, a także boisk, siłowni, placu do ćwiczeń i nowoczesnego placu zabaw oraz miejsc wypoczynkowych. Teren Dolinki zostanie oświetlony, odwodniony i objęty monitoringiem.

Dolinka na Osiedlu Młodych jest głównym elementem szerszej inwestycji, realizowanej przez Gminę Olkusz w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Projekt pod nazwą „Modernizacja obiektu szkolno-przedszkolnego wraz z rewitalizacją terenów zdegradowanych – Dolinka na Osiedlu Młodych w Olkuszu, na cele społeczne – zadanie nr 8.1 i 11.2 w GPR”, poza rewitalizacją Dolinki, objął także modernizację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu dla potrzeb prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, opiekuńczych sportowych i integracyjnych

Fot. Tomasz Strojny