Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W sobotę 1 sierpnia olkuski rynek zamienił się w plenerowe studio wakacyjnego programu „Skarby Małopolski” realizowanego na żywo przez ekipę Radia Kraków. W namiocie ustawionym przy odrestaurowanych murach ratusza zaproszeni przez krakowskich radiowców goście opowiadali Mai Dutkiewicz i Teresie Gut o atrakcjach turystycznych oraz zabytkach Olkusza i okolicy, a także o tym dlaczego Olkusz i okolice to doskonałe miejsce na turystyczny wypad. Była też mowa o turystycznej nowości, czyli „Srebrnym Szlaku Gwarków Olkuskich”, a także realizowanym obecnie przez olkuski magistrat projekcie „Rewitalizacja kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza”.

Rynek w Olkuszu, samochód Radia Kraków, dwie flagi Radia Kraków i jedna Srebrnego Miasta. W tle budynek kościoła.

 - Realizowany przez Radio Kraków cykl audycji „Skarby Małopolski” pozwala słuchaczom na odkrywanie ciekawych turystycznych miejsc na mapie Małopolski, do jakich niewątpliwie zalicza się Olkusz. Liczę, że dzięki temu mieszkańcy naszego województwa będą jeszcze chętniej odwiedzali nasze miasto i Jurę. Takie, wspierane przez nas działania promocyjne, przyczyniają się do popularyzacji wszystkich atrakcji naszego miasta i gminy oraz przynoszą wymierne korzyści. Chciałem także podziękować wszystkim rozmówcom, którzy dzielili się swoją wiedzą, a co najważniejsze pasją i zachęcali do odwiedzin w naszym mieście. – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

 

Pod białym namiotem Radia Kraków dwie dziennikarki prowadzą rozmowę z kobietą i mężczyzną

 

Trzy osoby przed namiotem Radia Kraków na rynku, kobieta stoi pomiędzy dwoma mężczyznami, w oddali siedzą dwie kobiety

Jeśli ktoś nie zdążył posłuchać sobotniej audycji, to zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Radia Kraków, gdzie został zamieszczony mini przewodnik po Olkuszu ze zdjęciami i fragmentami sobotniego programu do odsłuchania. Link do materiału.

Zachęcamy także do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym Radia Kraków "Moje Skarby Małopolski". Zapraszamy do nadsyłania zdjęć i pochwalenia się Olkuszem i piękną Jurą. Link do konkursu.

Warto też dodać, że 3 sierpnia w Radio Katowice w ramach wakacyjnego cyklu „Marki turystyczne - Szlak Orlich Gniazd” prezentowana była audycja o zamku Rabsztyn. O historii zamku Rabsztyn, jego zagadkach i tajemnicach opowiadał historyk – regionalista, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu (Punkt Informacji Turystycznej MSiT). Link do materiału.

Z kolei 2 sierpnia, także w Radio Katowice, można było posłuchać o pracach, jakie prowadzone są na zamku w ramach projektu „Zagospodarowanie ruin zamku w Rabsztynie w Gminie Olkusz – stworzenie nowego produktu turystycznego”. Link do materiału.

Zamek Rabsztyn, ubrana w białą bluzkę dziennikarka i mężczyzna w granatowej koszulce uśmiechają się do zdjęcia