Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

500 głosów mieszkańców naszej gminy potrzeba do tego, by w Olkuszu stanął maszt z biało-czerwoną flagą. Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada, że w tych miejscowościach, gdzie mieszkańcy wykażą się odpowiednią inicjatywą i zaangażowaniem, rząd sfinansuje zakup oraz montaż masztów i flag. Swój głos możesz oddać tutaj: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do oddania głosu na Olkusz. Maszt z dumnie powiewającą flagą Polski byłby pięknym wyrazem naszego patriotyzmu oraz solidarności obywateli całego kraju. Jeżeli trwający projekt okaże się dla nas szczęśliwy, maszt zostanie zamontowany w miejscu eksponowanym, by stale honorował tych, którym jesteśmy winni pamięć – bohaterów walki o wolną Polskę. Już teraz dziękuję za każdy głos – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Grafika projektu

Jak podkreślają organizatorzy projektu na rządowych witrynach internetowych, „mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję”.

Realizacja projektu będzie możliwa po spełnieniu przez daną miejscowość minimum zebranych głosów jej mieszkańców. To minimum jest różne, w zależności od wielkości gminy:

- dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;

- dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;

- dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

- Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ – mówi Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Honorowy Patron projektu.