Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Witeradów, Niesułowice, Zimnodół, Gorenice, Osiek, Braciejówka – w tych sołectwach z terenu Gminy Olkusz zostały właśnie oddane do użytku nowe inwestycje drogowe. Łączna ich wartość przekracza 180 tysięcy złotych, a połowa została dofinansowana z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

- Rozwój infrastruktury drogowej to nie tylko większy komfort kierowców samochodów osobowych i pieszych, ale także poprawa ich bezpieczeństwa. Jest to istotne także w sołectwach, gdzie wśród użytkowników dróg mamy wielu obsługujących maszyny rolnicze oraz turystów, spędzających wolny czas np. na rowerach. Z myślą o nich wszystkich realizujemy kolejne inwestycje, nawet w sytuacji, gdy epidemia ogranicza nasz budżet. Nie zapominamy również o mieszkańcach miasta, gdzie jeszcze w tym roku rozpoczną się przebudowy ul. Nullo oraz Słowackiego. – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Chodnik w Witeradowie

W Witeradowie został ułożony zupełnie nowy odcinek chodnika. Prace o wartości 18 600,16 zł wykonała lokalna firma Usługi Transportowo-Handlowe Kluczewski Eugeniusz.

Droga w Niesułowicach

W Niesułowicach Firma Handlowo Produkcyjno-Usługowa „KOCJAN” Łukasz Kocjan z Osieka dokonała przebudowy drogi za kwotę 14 138,16 zł.

Droga w Zimnodole

W Zimnodole – obok kapliczki – została utwardzona droga dojazdowa, a prace wykonała firma Boltech Sp. z o.o. z Bukowna za kwotę 44 790,11 zł.

Droga w Gorenicach

Budowę dróg transportu rolnego w Gorenicach, Osieku i Braciejówce przeprowadziło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „GAMEX” z Osieka, wyceniając swoje prace na 105 681,22 zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Droga w Osieku

Droga w Gorenicach

Wykonawcy prac zostali wybrani w przetargu nieograniczonym, który został rozstrzygnięty w sierpniu tego roku.