Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Na początku tygodnia informowaliśmy o potwierdzonym przypadku koronawirusa u ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu. Jeden oddział do 2 października został oddelegowany do nauki zdalnej. Od poniedziałku dzieci wrócą już do stacjonarnej formy nauczania. Potwierdzono natomiast nowy przypadek – tym razem u jednego z nauczycieli Przedszkola Nr 10 w Olkuszu. Część kadry oraz dzieci z trzech grup, wraz z osobami współzamieszkującymi, do 10 października będą przebywać na kwarantannie.

- Podobnie jak w przypadku SP Nr 1 wdrażamy działania rekomendowane przez służby sanitarne oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie osoby z kontaktu z osobą zakażoną, w tym osoby współzamieszkujące, zostały objęte kwarantanną. Przy tak dużym dobowym przyroście osób zakażonych koronawirusem należy się spodziewać, że czasem taką diagnozę otrzyma ktoś z naszej gminy. Dlatego tym bardziej apeluję o przestrzeganie zasad dystansu społecznego, jako najbardziej sprawdzonej metody ochrony przez COVID-19. Wszystkim zakażonym koronawirusem życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Po potwierdzeniu koronawirusa u jednego z nauczycieli część kadry pedagogicznej oraz grupy: Krasnoludki, Żabki i Pszczółki, są objęte kwarantanną do 10 października 2020 roku. O wszelkich nowych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.