Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone w dwóch kolejnych szkołach – Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 w Olkuszu oraz w Przedszkolu Nr 8 w Olkuszu. W pierwszej jednostce została zdiagnozowana dyrektor szkoły, która od dłuższego czasu nie kontaktowała się bezpośrednio z uczniami oraz nauczycielami, wobec czego nikt nie został objęty dodatkową kwarantanną. W przedszkolu, w związku z potwierdzonym pozytywnym wynikiem u jednego z nauczycieli, kwarantanną została objęta grupa Słoneczka.

- Widzimy, że ryzyko zakażenia koronawirusem nie ustępuje, co potwierdzają codzienne informacje o kolejnych zakażeniach. W naszych szkołach zachowujemy rekomendacje ministerialne oraz służb sanitarnych. Wszystkie są wyposażone w niezbędne środki ochrony bezpośredniej. Musimy jednak sami zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Stosujmy zasadę DDM – Dystans – Dezynfekcja – Maseczka. W ten sposób chronimy siebie i innych – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

O wszelkich nowych ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

8 października Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty 10 października cały kraj zostanie objęty żółtą strefą.