Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Dobiegły końca oraz zostały bez uwag odebrane prace związane z budową chodników i miejsc postojowych przy ul. Sławkowskiej, a także gruntowną przebudową ul. Polne Wzgórze. Na oba zadania Gmina Olkusz uzyskała dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość zakończonych inwestycji przekracza 360 tys. złotych.

- Staramy się wykonywać jak najwięcej inwestycji, w różnych osiedlach Srebrnego Miasta. Dużym wsparciem są dla nas pozyskane dofinansowania, dzięki którym możemy przystępować do projektów o wartości wielu milionów złotych, jak i tych mniejszych – tak samo potrzebnych. Gminny budżet nie jest jednak z gumy, dlatego część zadań etapujemy, by wykonać ich jak najwięcej w danym roku budżetowym. – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

ul. Sławkowska

Niedawno dobiegł końca kolejny etap remontu drogi i chodnika przy ul. Sławkowskiej. Powstały również kolejne miejsca parkingowe. Wartość prac to 112 tysięcy złotych.

ul. Sławkowska

Z nowej nawierzchni asfaltowej mogą się już cieszyć także mieszkańcy ul. Polne Wzgórze. Tutaj wartość robót wyniosła blisko 251 tysięcy złotych.

ul. Polne Wzgórze

ul. Polne Wzgórze