Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W konsekwencji stale rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa rząd wprowadził na terenie całego kraju nowe ograniczenia, mające na celu spowolnienie rozwoju pandemii. Od soboty 27 marca zamknięte będą żłobki oraz przedszkola, sklepy wielkopowierzchniowe, centra i galerie handlowe, a także salony urody, w tym zakłady kosmetyczne oraz fryzjerskie. Ograniczona zostaje dostępność obiektów kultu religijnego, sportowych, a także mniejszych placówek handlowych, targowych, czy pocztowych. W celu ochrony przed zakażeniem mieszkańców Srebrnego Miasta częściowo zostanie wyłączona obsługa klientów Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

- Trzecia fala koronawirusa, mimo trwających szczepień, przybiera na sile. Z relacji medialnych dowiadujemy się, że nowe objawy zmutowanego wirusa są nawet bardziej uciążliwe dla zdrowia, niż pierwsze szczepy, które paraliżowały życie społeczne i gospodarcze rok temu. Dla jednej osoby zakażenie koronawirusem to tylko chwilowe niedogodności, a dla kogoś innego może okazać się tragiczne. Dlatego musimy wszyscy być odpowiedzialni – nie tylko za siebie, ale także swoje rodziny oraz osoby, które spotykamy w ciągu dnia – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Zgodnie z nowymi zasadami od poniedziałku 29 marca 2021 roku wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu będą możliwe – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tylko w zakresie spraw związanych z wydawaniem dowodów osobisty ch. Na dotychczasowych zasadach (z uwzględnieniem reżimu sanitarnego) będzie przebiegała obsługa w zakresie spraw Urzędu Stanu Cywilnego. Klienci Urzędu będą obsługiwani pojedynczo. Prosimy o zachowanie zasad dystansu oraz zakrycia nosa i ust także w kolejkach do stanowiska obsługi.

W pozostałych sprawach, do odwołania wyłączona zostaje bezpośrednia obsługa klientów Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Zachęcamy do tego, by wszelkie sprawy załatwiać drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.), bądź telefoniczną (32 626 01 00). Przypominamy także, że wszelkich czynności płatniczym można dokonać z domu – poprzez bankowość elektroniczną. Obsługa w kasie Urzędu także nie będzie możliwa.

Pisma tradycyjne papierowe można będzie pozostawić w skrzynce podawczej umieszczonej przy wejściu do Urzędu w godzinach jego pracy lub wysłać pocztą na adres Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz. W ten sposób nie można natomiast składać wniosków o wydanie dowodu osobistego.

Kontakt z wydziałami

Zamknięcie kasy