Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Konkurs literacko-plastyczno-ekologiczny o takim haśle został zorganizowany po raz piąty przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Teatralno-Literackie w Olkuszu. Honorowym patronatem przedsięwzięcie objął burmistrz Roman Piaśnik. Podsumowanie konkursu odbyło się 8 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym Nr 1 w Olkuszu.

- Bardzo mnie cieszy, że tak licznie wzięliście udział w konkursie. To ważne, byśmy wszyscy pamiętali, jak troszczyć się o ekologię. Jestem z Was dumny, bo wiem, że w przyszłości będziecie dbać o nasze miasto i naszą gminę. Wszystkim raz jeszcze serdecznie gratuluję – mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Wręczenie nagród

Zainteresowanie konkursem było ogromne. Profesjonalne jury oceniało ponad 600 prac, które wpłynęły od przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z sześciu gmin powiatu olkuskiego. Prace były na bardzo wysokim poziomie i niełatwo było wybrać najlepsze.

W uroczystym wręczeniu nagród i podziękowań wzięli udział: burmistrz Roman Piaśnik, dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Paulina Polak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu Tomasz Tomsia, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu Alfred Szylko oraz wiceprezes Zarządu Adam Kamionka, wraz z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Olkuszu Agatą Knapik oraz kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu i członkiem Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego w Olkuszu Haliną Świtlicką.

Nagrody

Olkuskie Wodociągi przygotowały również film z podziękowaniami dla uczestników i laureatów konkursu. Jest on dostępny tutaj: V EDYCJA KONKURSU "CHROŃMY ŹRÓDŁA WODY" - YouTube

Nagrody

Nagrody