Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Od 28 czerwca do 2 lipca mury Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie gościły siedmiu doktorantów z ukraińskich szkół wyższych. Polsko-ukraińska szkoła letnia dla doktorantów dofinansowana była w ramach programu PROM- Międzynarodowej wymiany stypendialnej doktorantów i kadry akademickiej. Projekt miał na celu przybliżenie młodym uczonym, jak działa polityka w skali lokalnej. Program na piątek przewidywał wizytę w Olkuszu.

- Tego typu spotkania poszerzają horyzonty, służą wymianie doświadczeń i budują dobre sąsiedzkie relacje. Było mi bardzo miło gościć młodych ludzi z Ukrainy, którzy są przyszłością swojego kraju. Dobrze, by szukali najlepszych przykładów, które później – miejmy nadzieję – będą mogli wprowadzać w życie u siebie – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Wizyta doktorantów

W ramach badań doktoranci mieli okazję porozmawiać z licznymi przedstawicielami partii politycznych w Krakowie oraz spotkać się z Burmistrzem Miasta i Gminy Olkusz Romanem Piaśnikiem i Starostą Olkuskim Bogumiłem Sobczykiem. Głównymi organizatorami byli: dr Mateusz Kamionka oraz dr Małgorzata Kmak.

Oprócz ciekawych rozmów na temat polskiego samorządu, młodych uczonych interesowały również konkretne zagadnienia, m.in. dotyczące wpływu środków unijnych na rozwój Srebrnego Miasta, czy udziału seniorów w życiu Gminy. Podzielili się także swoimi bardzo pozytywnymi wrażeniami z wizyty w Podziemnym Olkuszu.

Wizyta doktorantów w podziemiach

Ostatnie zdjęcie pochodzi z profilu Instytutu Nauk o Polityce i Administracji na facebooku.