Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Blisko 3,2 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała Gmina Olkusz na przebudowę dwóch miejskich ulic: Przemysłowej oraz Elizy Orzeszkowej. Umowy w sprawie przekazania dotacji w dniu 8 lipca 2021 roku podpisali w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Burmistrz Roman Piaśnik oraz Wojewoda Łukasz Kmita. Całkowity koszt obu zadań wynosi ponad 4,6 mln złotych.

- Są to niezwykle potrzebne Olkuszanom inwestycje. Kontynuacja remontu ul. Orzeszkowej z pewnością ucieszy liczne grono mieszkańców Os. Młodych, natomiast przebudowa ul. Przemysłowej znacznie usprawni dojazd do przedsiębiorstw. Dobra współpraca z Panem Wojewodą Łukaszem Kmitą sprawia, że nasze inicjatywy uzyskują znaczące wsparcie finansowe, za które w imieniu Mieszkańców serdecznie dziękuję – mówi Roman Piaśnik, Burmistrz Olkusza.

Podpisanie umów

Realizacja obu zadań rozpocznie się już w tym roku. Przebudowa ul. Przemysłowej na odcinku o długości ponad 400 metrów będzie polegała przede wszystkim na wykonaniu prac kanalizacyjnych, związanych z odwodnieniem terenu oraz budową nowej nawierzchni. Powstanie nowy chodnik, miejsca postojowe oraz oświetlenie. Całkowity koszt zadania to 3 174 983,51 zł. Koszty kwalifikowane wynoszą 3 099 925,77 zł, natomiast otrzymane dofinansowanie 2 169 948,04 zł.

Prace kanalizacyjne poprzedzą także budowę nowej jedni w ul. E. Orzeszkowej. Tu również przebudowany zostanie chodnik oraz miejsca postojowe. Wszystkie te działania zostały wycenione na 1 485 935,22 zł, przy kwocie 1 451 205,35 zł kosztów kwalifikowanych oraz otrzymanym dofinansowaniu w wysokości 1 015 843,75 zł.

- Fakt, że dzisiaj się spotykamy na tej uroczystości, świadczy o tym, że druga strona – czyli strona samorządowa – także jest dobrze przygotowana do pozyskiwania środków rządowych. Myślę, że efekt synergii, który oglądamy, który przekłada się na to, że do Małopolski trafia aż tyle środków, będzie w dalszym ciągu kontynuowany – komentował na spotkaniu Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski.

Podpisanie umów