Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik serdecznie zaprasza na akcję szczepień jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, które odbędzie się w Chacie Kocjana w niedzielę 18 lipca od godziny 9:00. Dla każdego zaszczepionego w tym dniu miła niespodzianka – możliwość zwiedzenia Zamku Rabsztyn za symboliczną złotówkę. Akcję honorowym patronatem objął Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

- Według ostatnich statystyk przekroczyliśmy już w Polsce liczbę 14,5 mln szczepień obiema dawkami (lub jedną w przypadku J&J) szczepionki przeciw wirusowi SARS-Cov-2. To nadal za mało, byśmy mogli mówić o zbiorowej odporności, dlatego zachęcam wszystkich chętnych do tego, by w czasie niedzielnej wycieczki skorzystać z możliwości zaszczepienia w Chacie Kocjana, która znajduje się u podnóży zrewitalizowanego zamku w Rabsztynie. To tylko chwila, a potencjalne korzyści mogą być bardzo duże – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Szczepienia Baner

W punkcie szczepień w Chacie Kocjana będzie czekać 400 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację. Z uwagi na ograniczoną liczbę dostępnych szczepień będzie decydowała zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Sama procedura trwa krótko, dlatego warto pomyśleć nawet o tym, by zaszczepić się „przy okazji” wizyty na zamku.

Każda osoba, która 18 lipca zaszczepi się w Chacie Kocjana, okazując w kasie dokument potwierdzający szczepienie, będzie mogła skorzystać z ulgi w cenie biletu, płacąc za wstęp… symboliczną złotówkę. A zdecydowanie warto, bowiem w tym dniu Miejski Ośrodek Kultury – administrator zamku – przygotował moc atrakcji: pokazy walk rycerskich, turniej dla dzieci i dorosłych w walce na miecze sportowe, czy naukę strzelania z łuku z niemałą dawką opowieści o łuczniczych zmaganiach. Swoje atrakcje przygotowały również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dzień zapowiada się wyjątkowo – serdecznie zapraszamy!

Szczepienia Plakat

Warto przypomnieć, że chętni do zaszczepienia się mogą odwiedzić Powszechny Punkt Szczepień, który od połowy kwietnia działa w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.