Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

 

7 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy MOK.

 

IMGP4062 

Hymn studencki Gaudeamus odśpiewał chór MOK pod dyrekcją Mirosławy Nadymus.

IMGP4071 IMGP4080

Zebranych serdecznie powitał Dyrektor MOK Marcin Wiercioch. Znowu nadszedł czas zmian. Dyrektor podziękował dotychczasowej koordynatorce OUTW Beacie Nowak za pracę na rzecz studentów, życząc jej długiej i szczęśliwej emerytury oraz przedstawił nową koordynatorkę Elżbietę Matonóg.

Beata Nowak przez wiele lat prowadziła również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej, wypuszczając w świat wielu wdzięcznych uczniów, którzy nigdy nie zapomną jej ciepła i życzliwości.

IMGP4067

Pożegnania i podziękowania oraz powitanie w imieniu wszystkich studentów wygłosiła Rada Studentów OUTW.

Po tych wzruszających chwilach Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz dokonał oficjalnego otwarcia roku akademickiego życząc studentom twórczej pracy.

- Jestem dumny z tego, że w Olkuszu tak wielu jest chętnych do tego, by uczestniczyć w zajęciach, które organizujemy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Jest to dla mnie najlepszy dowód na to, że Srebrne Miasto jest miejscem dla ludzi z pasją - mówił Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

IMGP4100

Uroczystość uświetnił koncert Moniki Korpusik, wieloletniej solistki zespołu „Śląsk”. Wspaniały głos, uroda, niezwykły wdzięk sceniczny i bukiet popularnych piosenek to gwarancja sukcesu, toteż oprócz kwiatów były owacje na stojąco.

IMGP4107

Pozostaje życzyć bardzo licznym studentom, aby ten rok akademicki przebiegł bez komplikacji związanych z pandemią – radośnie, kreatywnie i w przyjaznej atmosferze. Powodzenia!

Źródło: MOK Olkusz.