Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

W czerwcu tego roku została zainaugurowana akcja „Czysty Olkusz – wspólna sprawa”. W jej ramach burmistrz Roman Piaśnik, wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu i mieszkańcami gminy Olkusz, posprzątali okolice obwodnicy na Os. Młodych. Teraz zakończony został kolejny etap akcji – konkurs plastyczny dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych.

- Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za to, że tak licznie wzięliście udział w konkursie Czysty Olkusz – wspólna sprawa. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych prac. Każde z Was, Wasi rodzice, dziadkowie, ale także ja jako burmistrz, wspólnie możemy codziennie drobnymi gestami sprawiać, że ulice naszego miasta będą zadbane. Dziękuję Wam za to i gratuluję wszystkim nagrodzonym w konkursie – zwrócił się burmistrz Roman Piaśnik do laureatów konkursu.

Konkurs

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na olkuskim rynku. Dokonali go: Roman Piaśnik – burmistrz Olkusza i honorowy patron konkursu, a także organizatorzy: Beata Dziąbek – p.o. dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Marek Lasek – komendant Straży Miejskiej w Olkuszu.

Konkurs

Konkurs miał na celu zaangażowanie dzieci i młodzieży do podjęcia aktywności związanych z ochroną naturalnego środowiska, propagowanie wśród młodych mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz właściwej postawy proekologicznej i ekologicznego stylu życia. Wpłynęło ponad 500 prac, spośród których Jury wyróżniło 30 najlepszych dzieł.

Konkurs

Uczestników konkursu spotkała także niespodzianka; po uroczystym wręczeniu nagród mieli możliwość zwiedzenia Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz spojrzenia na Olkusz z perspektywy… fotela burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Konkurs

 

Laureaci konkursu Czysty Olkusz – wspólna sprawa:

W kategorii uczniowie przeszkoli:

 • I miejsce ex aequo zdobyli: Nel Dudek z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Antonina Karbowska oraz Leon Rogóż z Przedszkola nr 8 w Olkuszu.
 • II miejsce ex aequo zajęli: Nikodem Słowik oraz Sara Swędzioł z Przedszkole nr 13 w Olkuszu, Maja Skalska oraz Maja Nawrot z Przedszkole nr 3 w Olkuszu.
 • III miejsce zajęły: Zuzanna Wróbel oraz Zofia Blecharczyk z Przedszkola nr 13 w Olkuszu

W kategorii uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych:

 • I miejsce zajął Antoni Cieśla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie,
 • II miejsce ex aequo zdobyły: Marcelina Gąsiorek z Ogniska Artystycznego „Żaczek” w Olkuszu oraz Inez Słomińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu,
 • III miejsce ex aequo zajęły Elena Kędzierska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu oraz Helena Adamek z Ogniska Artystycznego „Żaczek” w Olkuszu.
 • Wyróżnienia otrzymali: Emilia Dudzik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, Filip Tyliba z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Braciejówce, Oliwia Puczka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu oraz Alicja Domagała z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu.

W kategorii uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych:

 • I miejsce zdobył Jan Misztal ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu,
 • II miejsce zajęły ex aequo Róża Albiniak oraz Lena Frączek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu,
 • III miejsce zdobyła Zofia Majcher z Ogniska Artystycznego „Żaczek” w Olkuszu.
 • Wyróżnienia otrzymali: Natalia Jałowiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie, Anna Barańska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu oraz Michał Stawinoga ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu.

W kategorii uczniowie klas VII-VIII ze szkół podstawowych:

 • I miejsce zajął Filip Nocoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Braciejówce,
 • II miejsce zdobyła Aleksandra Tylnicka ze Szkoły Podstawowej w Gorenicach.
 • Wyróżnienia otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorenicach: Jagoda Struzik, Michał Kajda oraz Maria Zajega.

Zwieńczeniem konkursu będzie wydanie kalendarza na 2022 rok z pracami laureatów konkursu.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=olkuszsrebrnemiasto&set=a.2121618141327349