Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Budynek Dawnego Starostwa z ekspozycją Podziemny Olkusz stały się prawdziwą wizytówką centralnego placu Srebrnego Miasta. Przyciągają turystów z całego kraju, są także uwieczniane na licznych fotografiach. Gmina Olkusz ogłosiła właśnie konkurs na projekt muralu, który docelowo w przyszłości zostanie wykonany na ścianie widocznej z dziedzińca Dawnego Starostwa. Dla wykonawcy najlepszej pracy przewidziano nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

- Murale stają się coraz bardziej cenioną formą zagospodarowania przestrzeni miejskich. Często są odrębnymi atrakcjami turystycznymi, opowiadając lokalne historie, zachwycając pomysłem i wyobraźnią autora. Wiele osób zwracało naszą uwagę na dość mało atrakcyjną wizualnie ścianę, widoczną z dziedzińca Dawnego Starostwa i od ul. Basztowej. Dziś ogłaszamy konkurs na projekt muralu. Liczę, że wysoka nagroda sprawi, że poziom artystyczny będzie bardzo wysoki, a mieszkańcy będą dumni z efektu – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Mural Konkurs

Zadaniem konkursowym Uczestników konkursu jest wykonanie projektu muralu, który powinien nawiązywać do historii Olkusza lub miejsca, w którym mural ma się znajdować oraz pełnić rolę promocyjną miasta. Kompozycję muralu należy wpisać w kontekst architektoniczny ściany budynku znajdującej się przy Dawnym Starostwie w Olkuszu oraz uwzględniać charakter otoczenia (w szczególności obiektów zabytkowych), z którymi ma tworzyć spójną i harmonijną całość, wzbogacając estetycznie przestrzeń miejską. Docelowo mural powinien stać się wizytówką miasta, oddając jego charakter i wyjątkowość.

Konkurs skierowany jest w szczególności do artystów plastyków, studentów lub absolwentów uczelni plastycznych oraz osób mających doświadczenie w projektowaniu i realizacji murali.

Prace należy nadsyłać do 30 listopada 2021 r., do godz. 14:00 - bezpośrednio do Biura Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz lub pocztą na adres: Biuro Promocji i Informacji Publicznej, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, 32-300 Olkusz  (decyduje data wpływu do Urzędu).

Szczegółowe warunki udziału w konkursie określa REGULAMIN.

Załączniki:

- Regulamin Konkursu

- Załącznik 1

- Załącznik 2

- Załącznik 3

- Załącznik 4